Ineke is van nature zorgelijk, begaan met anderen. Wan neer Yvon of José ziek waren wilde zij altijd naast haar liggen. Ineke maakt zich ook minder gauw kwaad over bepaalde dingen. Yvon daarentegen is wat mondiger. Bv. wanneer zij in een file staat en er iemand voorkruipt, is zij in staat uit te stappen om er iets van te zeggen. Maar misschien word je ook wel mondiger als je er alleen voor staat. Zij is al lang alleen en dan leer je wel voor jezelf op te komen. Wij zijn met z'n drieën best een hecht clubje. Zo had José op de kleuterschool een vriendje die zijn verjaardag vier de. Ineke en Yvon namen aan dat zij ook mochten komen en hebben hem (om het drietal kompleet te maken) op zijn destijds enige vervoermiddel "de step" heen en weer la ten peddelen. Nu 50 jaar geleden startte Scheherazade haar drielingenru briek in de Libelle, waar wij de eerste pasgeboren drieling waren die zij bezocht. In de daaropvolgende jaren hebben wij meerdere keren in de Libelle en in kranten gestaan. In navolging hierop zijn wij uitgenodigd om deel te ne men aan het KRO-programma "Spits" van Theo Koomen, aan het AVRO-programma "Wie van de Drie" en aan het RTL4-meerlingenprogramma van Catharina Keyl. Het is dus best leuk om drieling te zijn. Vooral op verjaardagen komen er uiteraard nog meer van dit soort verhalen naar boven. Meestal vieren wij onze geboortedag om de beurt, maar omdat wij dit jaar 50 werden hebben wij het samen groots aangepakt. Om nog even terug te komen op die meerderheid van stemmen, dit jaar is er, dan wel in een andere samenstel ling (Ineke en José), aangenomen om iedereen een stap voor te zijn door verkleed te gaan als Sarah Wel, Ineke is op 19-jarige leeftijd getrouwd met Peter en is sindsdien woonachtig in Santpoort. Volgend jaar is voor haar, wat haar werk betreft, een mijlpaal. Ze werkt dan 25 jaar voor één en dezelfde baas. Yvonne is niet getrouwd en is na veel omzwervingen (Vlaardingen, Epe, Apeldoorn, Spanje) op een steenworp afstand van Ineke gaan wonen. Heel wat jaren is ze in de voetsporen van haar ouders getreden en werkzaam ge weest in de horeca. Sinds vijf jaar werkt ze voor een groot bouwbedrijf. José (getrouwd met Hans) is als enige van de drie op Langedijk blijven wonen. Zij versterkt al heel wat jaren de administratieve ondersteuning van een alom bekend witgoedbedrijf op Langedijk en is bij diverse takken van sport op het dorp actief en/of passief aanwezig. Inmiddels is het Sarah-feest gevierd en we kunnen er met veel plezier op terugkijken. Op naar de volgende 50 jaar. Of zullen we zeggen, eerst maar eens 25. Oktober 2004 Maar wat hebben wij zoal gedaan in de afgelopen 50 jaar? 10

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2004 | | pagina 11