f, f' I De drie Sarah's. Wilma Ellen Dokter Wilmink, die mam al die tijd had begeleid, was net dat Pinksterweekend met vakantie. Volgens hem zou de baby nog wel een paar weken op zich laten wachten. Hij was niet alleen onze huisarts, maar ook onze overbuur man en huisvriend. Dus u kunt zich best wel voorstellen dat het hem achteraf speet dat hij niet bij de geboorte aan wezig was geweest. Dokter de Wit, als waarnemend arts, heeft ons gezond op de wereld geholpen. In het tussenliggende jaar, 1954, werd zoals jullie al schre ven, de "sensatie van Langedijk" geboren. Trien en Niek kregen er in minder dan één uur 3 dochters bij. In de nacht van 5 op 6 juni (1e Pinksterdag) om 00.55 uur werd Ca- tharina Maria (Ineke) geboren. Yvonne Maria (Yvonne) één kwartier later om 01.10 uur en Johanna Maria (José) binnen de volgende drie kwartier, om precies te zijn 01.50 uur. Maar wat is er nu aan de hand? Wel de "sensatie van Langedijk" is dit jaar 50 jaar gewor den. En dat mag gerust even vermeld. Ten eerste is het al uniek dat wij een drieling zijn (voor die tijd), alle drie gezond en nu nog 50 ook. Vandaar dat wij de heer Cees Rutsen hebben benaderd en hem gevraagd hebben of het leuk zou zijn een stukje voor de "Van Otterplaat tot Groenveldsweid" te schrijven. Hij reageerde heel enthousiast Hij wist het zich nog wel te herinneren dat Niek de och tend na de geboorte (Cees en kornuiten hadden een brandweerclub-vergadering), helemaal door het dolle heen, vertelde dat hij die nacht drie dochters in één keer rijker was geworden. Hier had helemaal niemand op gerekend. Volgens de huisarts, dokter Wilmink, kon het hoogstens een tweeling worden, maar drie? Nee! Tegenwoordig kan er een echoscopie gemaakt worden, maar dat bestond in de jaren vijftig nog niet. s Voor Wilma was het in eerste instantie niet echt leuk. Er waren geen drie wiegjes, dus moest zij haar ledikantje af staan. De drie baby'tjes lagen in de breedte op 'n rijtje in het kinderledikantje. Later vond ze het toch wel erg leuk, drie van die kleine kindjes om mee te spelen. Met moeite hebben ze haar ervan kunnen weerhouden om in het bed je bij de zusjes te kruipen. Cees wist zich ook nog te herinneren, dat nadat Niek de ergste schrik te boven was en zoals een goed kastelein betaamd, hij op 'n rondje en beschuit met muisjes trak teerde. Niek was zo trots op zijn drieling dat hij tegen zijn broer (die een tweeling had) zei: "Je mag het met twee goed ge daan hebben, maar ik heb er toevallig drie!". Nog steeds wordt ons de vraag gesteld of het niet vreselijk druk was voor mam en pap. Dat was het ook wel, met al een dochter en een druk cafébedrijf, maar met een drieling krijg je toch van de omstanders heel veel hulp. Zelfs van uit een naburig dorp kwam er hulp toegesneld in de vorm van een min. Mam had niet voldoende voeding voor 3, dus kwam er dagelijks 1 liter moedermelk met de NACO (nu ConneXXion). Tot ongeveer ons 12e jaar zijn we gelijk gekleed gegaan. Dit tot grote ergernis van José. Haar smaak verschilde toch duidelijk met die van Ineke en Yvon. Dat uitte zich niet alleen in haar kledingkeuze, maar ook qua slaapka merinrichting (we sliepen met z'n drieën op één kamer) had ze extreme ideeën. Bv. een zwart plafond en oranje vloerbedekking. Met de meerderheid van stemmen is het zwarte plafond er niet gekomen. Oktober 2004 9

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2004 | | pagina 10