2003, het jaar van de (Langedijker) stolpboerderij De Woudmeer Bij de Woudmeer en de Ambachtsdijk is de laatste jaren veel veranderd. Door de verkaveling verdwenen zowel de ring- sloot als de brug naar de Woudmeer. Van deze plek willen wij graag twee foto's tonen om te laten zien hoezeer dit gedeel te van Langedijk is veranderd. Van de boerderij van Biersteker kwam onlangs een aardige foto boven water bij de familie Boots-Biersteker uit Zuid- Scharwoude. Het toont een eenvoudige stolpboerderij met een koolboet ernaast. Opvallend is, in vergelijking met de ande re foto het totaal kale erf. a*..t Wanneer je momenteel op dezelfde plek weer een foto neemt dan is het beeld van toen wel heel erg veranderd. Het oostelijk deel van het stolpenerf werd eigendom van Gerrit Bekker, het westelij ke werd het domein van Jacob Verkroost, te boek staand als tuinbouwer en brood bakker. Tussen 1920 en 1940 vinden we Jacob en Willem Verkroost als bakker op dit adres. In 1924 volgde van het westelij ke perceel nogmaals een afsplitsing. In dit pand heeft geruime tijd later Piet Visser gewoond. De bakkerij van Verkroost werd later ook weer een bouwersspul en wordt reeds jaren bewoond door de fami lie Schuffelen. Op deze foto van ongeveer tachtig jaar geleden zien we de ongetrouwde broer }an (1884-1926) en zuster Trien Biersteker (1885-1936). Trien staat links met aan haar hand Maria Biersteker (1921) en Jan heeft Cor Biersteker (1922-2000) onder zijn hoede. We staan met ons gezicht naar het oosten. In het midden is de ophaalbrug naar de Woudmeer te zien. Uiterst rechts is de brug naar de Groenveldsweid nog zichtbaar. Er achter staat nog de doorrij stal van café 'De Roode Leeuw', nu al weer jaren 'De Knip' genoemd. Links op de voorgrond ligt de viskaar van Aldert Kieft te water en daarachter is de boerderij van Biersteker zichtbaar. Bijna alles op deze foto is verdwenen. Oktober 2003 5

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2003 | | pagina 7