V« oorwooFd ju ei öe niim.rn.ei0 en vomge mmmerso Ml: door Jan Wijn Met het verschijnen van het nieuwe blad sluiten we weer een expositie in 't Regthuis af. Het was ditmaal 'de boerderij' en we mochten ons gelukkig prijzen dat de op schaal gemaakte boerderij, vervaardigd door de heer Van der Eng, op de zolder volop tot zijn recht kwam. De reacties hierop waren dan ook heel goed. De foto's van oud en nieuw vonden bij veel bezoekers veel stof tot gesprek. 'Waar stond hij, wie hebben er in gewoond?' Dit aanhorende geeft je toch een goed gevoel. Het is toch altijd weer een zoeken naar wat men interes sant vindt. Ook in dit blad vindt u een artikel over een paar Langedijker stolpboerderijen. We hopen het volgende seizoen ook voor een ieder weer wat leuks te kunnen bieden. De vrijwilligers hebben er weer zin in. Deze mensen wil ik dan ook bedanken voor het vele werk dat zij doen, want zonder hen zou het nooit gelukken. Ik hoop u volgend jaar weer te ontmoeten in 't Regthuis. Rest mij nog u met dit blad weer een paar prettige leesuurtjes toe te wensen. Jan Wijn, voorzitter door Jan Wijn Molen F De heer C. de Boer uit Den Haag reageerde nog op het artikel in onze 6e jaargang over de Langedijker molens. Hij schrijft het volgende. Laat ik me even voorstellen: Cor de Boer, geboren 7-10-1918 in Zuid-Scharwoude in de molen aan de Oostdijk op de grens van Zuid-Scharwoude en Broek op Langedijk (bekend als molen F), als zoon van Dirk de Boer en Zwaantje Preusterink. Wij werden later de bewoners van molen D. Bij mijn weten zijn de molens H, F en B in één keer verkocht voor de sloop en wel voor de gezamen lijke som van 1000,- k.k. en twijfel ik dus aan de vermelde data van afbraak van de molens H en F. Uw conclusie dat de afbeelding van molen F is lijkt me correct. Hier staan de wieken in de stand naar het zuiden. Op bijgevoegde foto van dezelfde molen, met de wieken op noordoost, staan van achter naar voren mijn vader, moeder, ik, mijn broer Jan en Albert van Schagen. De laatste was bij ons in de kost gekomen nadat zijn molen (molen E) door de bliksem uit een donderbui verbrandde. Hierbij raakte zijn vrouw geestelijk totaal van slag en is in 'Meer en Berg' te Santpoort opgenomen en daar jarenlang verpleegd zonder haar man nog ooit te herkennen. Molen F aan de Oosterdijk. V.l.n.r.: Albert van Schagen, Jan de Boer en Cor de Boer, kinderen van het echtpaar de Boer, Zwaantje de Boer-Preusterink en Dirk de Boer. 2 Oktober 2003

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2003 | | pagina 4