S# ^1p Jeugdherinneringen aan Broek kinderen. Bij de één kreeg je een snoepje, bij de ander niet. Toen Conny wat groter werd moest ze vaak om een boodschap, naar 'Vrouwtje Pik' op de Dijk in Broek, waar haar vader vroeger in de kost was geweest. Een vorm van gedwongen winkelnering omdat iedereen toch moest leven. Ook haar grootouders bezocht ze op het Oxhoofdpad. Opa Kok werkte als tuinder en oma Kok verdiende bij door te bakeren en de Doopsgezinde kerk schoon te houden. In de winter was zij op het ijs te vinden met een koek en zopietent. Toen zij wat ouder werd en de middelbare school in Alkmaar bezocht, kreeg zij weer veel vriendinnen uit Langedijk waarmee ze gelijk opfietste. Dit veranderde toen haar ouders verhuisden naar Santpoort. Vader Arie kon zich niet meer zo vinden in de bedrijfsvoering bij De Pee die door de opkomst van de jongere generatie veranderde. In Santpoort werd een koster gevraagd voor de Gereformeerde kerk en hier werd hij na sollicitatie voor aangenomen. Arie de Ruigh en Sijtje Kok Latere jaren Door haar nieuwe woonplaats Santpoort heeft Conny toch min of meer haar echtgenoot Wijnand ontmoet, waarmee zij ruim dertig jaar geleden in Schagen ging wonen. Om praktische redenen wist zij haar ouders in verzorgingstehuis Horizon in Broek te krijgen. Haar vader overleed daar in juni 1993, haar moeder begin 2000. Bij het opruimen kwamen oude foto's en daarbij de herinneringen tevoorschijn. De toetreding tot een koor in Sint-Pancras heeft haar weer helemaal doen terugkeren naar de streek van haar 'roots'. Vader Arie, eerst werkzaam bij De Pee in Sint-Pancras, werkte in die tijd bij de firma Schene in Zuid- Scharwoude, een zaak in manufacturen. Later stapte hij over naar de firma Van Zijl in Oudkarspel. Uit die tijd moet een foto stammen waarop hij is te zien bij een grote zak kapok waarmee beddenzakken werden opgevuld. Dit werken met kapok was een niet te benijden klus. Door het vele stof van de kapok raakten ogen en luchtwegen geïrriteerd. Vandaar dat Arie hier op de foto staat met een grote stofbril waardoor hij er als een motorrijder uitziet. Waar de foto werd genomen is nog onbekend en ook de drie andere af gebeelde mensen zijn een vraagteken. Het heeft er alles van dat hij met de balen kapok bij de mensen langs ging en ter plekke de bedden bijvulde. Een klus die nog het meeste past bij de schoonmakers- tijd in het voorjaar. De redactie (en ook Conny Mensingh) houdt zich aanbevolen voor tips die leiden naar het benoemen van de overige mensen op de foto. Door Langedijk ventte hij met verschillen de zaken die de vrouwen in die tijd nodig hadden. In zijn vrije tijd speelde hij orgel en was lid van de fanfare Advendo waar hij de bas bespeelde. Broer Frank doorliep de Lagere School en zat bij meester Bakker in de klas. Naar Sint-Pancras Toen Conny drie jaar was, verhuisde het gezin De Ruigh naar Sint-Pancras. Vader had namelijk weer een baan gekregen bij de firma De Pee in manufacturen. Zijn verzorgingsgebied bleef echter nog steeds Langedijk. In het begin werd de ronde op de fiets gedaan, later werd een auto ingezet. Toen de auto kwam mocht Conny vaak met haar vader mee naar de klanten. Ze wist op het laatst feilloos welke mensen wel en welke niet gek waren op 34 Oktober 2003

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2003 | | pagina 36