Een achtergebleven gebied De woningen Ook was dit duidelijk merkbaar aan de woningen. Heel lang hebben bijvoorbeeld de pleehuisjes op de kant van de sloot gestaan. Een watercloset was in die tijd een grote luxe, alsook een redelijk slaapkamertje boven. De bedstee was nog bij velen in gebruik. De plee op het slootkantje. Gelukkig werd dit wel ingezien door de overheid en werd het zogenaamde 'Terlingenfonds' in het leven geroepen. 'Premieregeling ivoningverbetering'stond er boven zo'n aanvraag. En verder: 'Aan de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, door tussenkomst van de Provinciale Directie van Volkshuisvesting te Haarlem'. Zo'n aanvraag voor verbetering aan de woning moest duidelijk worden omschreven. Men moest een laag inko men hebben en de aanvraag moest worden vergezeld van een foto van de bestaande slechte toestand. Een aantal van deze foto's is bewaard gebleven en spreekt voor zich. Gelukkig zijn heel wat woningen verbeterd door toedoen van dit fonds en verdwenen de plees en werden dak kapellen geplaatst. In 1950 kwam het slapen in de bedstee nog vaak voor. Door de ruilverkaveling van het Geestmerambacht is er erg veel veranderd. De voors en tegens van deze ver kaveling zullen we hier gemakshalve weglaten, maar een feit is wel dat de bereikbaarheid der dorpen enorm is verbeterd. Er hebben zich hier veel bedrijven gevestigd, iets waarvan in het verleden geen sprake zou zijn geweest. Premieregeling woningverbetering T-fonds (In tweevoud inzenden) Langedi j k 12 Januari 1953 41 n Aan de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting door tussenkomst van: de Provinciale Directie van de Volkshuisvesting te HAARLEM Bijl,: div 32 Oktober 2003 gemeente datum nr

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2003 | | pagina 34