Café 'De Schelvis' Op 12 mei 1973 brandden café en kolfbaan af maar de baan om op te kolven bleef liggen. Op 21 mei 1974 werd op de openluchtvloer een demonstratie kolven gegeven. Op de baan zien we van links naar rechts: Jan Klinkert, Panl Bergen, kastelein Gert Smit en Gerard Jacet, voorzitter van sociëteit Gezellig Samenzijn. Rechtsvoor langs de baan zijn nog te herkennen Gré Hink-Blokdijk en Jaap Beers. Gert Smit is in 1993 gestopt en deed de zaak over aan Peter de Nijs. Op 1 november 1993 werd hij de nieuwe en voorlopig laatste kastelein van 'De Schelvis'. De zogenaamde Romneyhut die zo'n vier jaar dienst deed als café. De foto werd genomen op 20 augustus 1973. Let eens op het onmiskenbare brommertijdperk, (foto Cees Rutsen) Een recente foto van 'De Schelvis', nadat Pé de Nijs de ingangspartij heeft vernieuwd, (foto Cor Oudendijk) Bronnen: Geb.-, huw.- en overl. Registers Reg. Archief Alkmaar. Bevolkingsregister Zuid-Scharwoude, Reg. Archief Alkmaar. Kadastrale leggers gemeente Zuid- Scharwoude; Kadaster directie Noordwest te Alkmaar. Mededelingen van mevr.A Rijper- Brammer, Gert en Tiny Smit, Nic. Van Kleef en Pé de Nijs te Zuid-Scharwoude en mevr. C.van Meurs te Oudkarspel. Brandweerarchief van Cees Rutsen. De Nijs Pé de Nijs kwam in september 1978 als vrijwilliger te werken bij Gerrit en Tiny Smit. Per 1 januari 1993 trad hij volledig in dienst. In de loop van dat jaar begon nen de gesprekken die er toe leidden dat Pé in november 1993 'De Schelvis' volle dig overnam. Zoals gezegd werd in okto ber 2002 een dubbel jubileum gevierd. Kastelein Pé werd 50 jaar en 'De Schelvis' van na de brand bestond 25 jaar. Rest nog de vraag waar de naam van het café van daan komt. Verondersteld wordt dat de naam is meegenomen van een andere gelegenheid buiten Langedijk. Gesug gereerd is dat dit in Alkmaar was, maar bewijs daarvan is niet gevoiaden. Het zou kunnen zijn dat Van Kleef de naam uit Oosterblokker heeft meegenomen, maar ook dat is slechts een veronderstelling. 30 Oktober 2003

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2003 | | pagina 32