De 'Nuweweg' Ooit bestond ook het plan om de weg ongelijkvloers te laten kruisen met het dorp. Dit zou moeten gebeuren ter hoogte van reisburo 'De Langedijk' aan de Dorpsstraat in Oudkarspel. Er hadden in dat plan verschillende huizen het veld moeten ruimen. Grote opritten, een zandbed voor de weg werden aangelegd ten noorden van de Nuweweg. Ruim dertig jaar na de aanleg verdwijnen de 'bulten' bij de Westelijke Randweg weer. Naast de constatering van geldver spilling is er een schrale troost dat het zand wordt hergebruikt bij de reconstructie van de Westerweg. De oorspronkelijke gedenkplaat bleek achteraf niet volledig en werd niet herplaatst bij de Stier. De oude plaat bevindt zich nu in 't Regthuis. Bronnen: Langedijker Streekhistorie door Klaas Zeeman; bewerkt en geïllus treerd door Jan IJff; Elm a Noord- Scharwoude 1993. Het Dorpsleven van de Langedijk, vroeger en nu; Glas, Kool en Zeeman, zonder jaartal. Een eeuw schipperen; de omstreden kanalisatie van West Friesland; Herman Lambooij; Pirola 1991. Bij de aanleg van de Nuweweg dachten de Langedijkers een snelle verbinding met de zee te krijgen. Het was ook inderdaad het plan om de weg door te trekken naar de kust, maar bij het Noordhol- landsch Kanaal werd wegens geld gebrek gestopt. Na zeventig jaar is dit nog zo. Een foto van eind 2002 van de kruising Dorpsstraat! Nuweweg toen er een rioleringsbuis over de weg lag. De kruising van noord naar zuid met links het toen nog bestaande huis van Wim Roos en de stolpboerderij op de hoek van het Veilingterrein. Bij de kruising van de 'Nuweweg' met de Dorpsstraat werd kort na de Tweede Wereldoorlog in 1946 een tijde lijk verzetsmonument opgericht. Erg tijdelijk was het overigens niet, want pas tijdens de herdenking van 4 mei 1970 verrees een nieuw monument bij 'de Stier' aan de Charlotte de Bourbonstraat in Noord-Scharwoude. 18 Oktober 2003 L

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2003 | | pagina 20