Auiéo te water door A.Dissel-de Ruiter Van mevrouw A.Dissel de Ruiter kregen wij bijgaande foto's. Zij wist er ook nog het één en ander over te vertellen. In de jaren '20 van de vorige eeuw reed er in Zuid- Scharwoude een auto te water. Dit gebeurde op de hoogte van de fietsenwerkplaats van Jaap van der Hoek en zijn vrouw Saartje Hartog, die er een kruidenierswinkeltje had. Het huisje staat er trouwens nog steeds, ingeklemd tussen de Dorpsstraat en de Voorburggracht. Hoe het ongeval plaatsvond weten we niet en ook de eigenaar van de auto is ons onbekend. Wel zijn enige omstanders te herkennen. Zo zien we op de eerste foto veldwachter Prins rechts op de kant staan met rechts naast zich Arie Balder. Recht achter Prins staat Cor Groot. De jongen met de handen in de zakken, staand voor de postbode bij de boom, is waarschijnlijk Jan Kuiper. Recht achter de auto, met het matrozenpakje aan, is Jan Klingeler. Helemaal links op de wal tegen de muur aan staat Piet Gutter, met rechts van hem Trien Wink, de vrouw van Klaas Kostelijk. De man met de pet op, onder het linkerraampje is Joop Jansen van de wasserij. De man met het witte jasje is sla ger Henk Mooij. De schuit is van Jan de Wit en op de schuit staat achteraan Hans Bosma, getrouwd met Nellie Arends. Vooraan is wellicht Jan de Wit zelf. Op de tweede foto, die wat verderaf is genomen, zien we links nog 't huis van Adriaan van der Welle en Arie van Bergen dat in tweeën werd bewoond. Daar woonde Jaap Kossen. Het huis hele maal links werd bewoond door Frans Kuiper, de vader van Maarten Kuiper. De brug naar het eiland ging naar de huizen van o.a. Arie Kroon en Jasper Glas. Er stonden drie huizen. In het derde huis woonde Adriaan Bruin. Achter de brug zien we nog het huis van Woldhuis dat later 'De Locomotief' is geworden. 14 Oktober 2003

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2003 | | pagina 16