.Hef h .eiers in memorial» J<a<ap tie ledL door A. Vroegop-Hartman Destijds verstrekte mevrouw A.Vroegop-Hartman uit Sint Pancras (nu wonend in Den Helder) ons een versje op papier dat werd gebruikt bij het heien. Tegenwoordig gaat heien mechanisch, maar vroeger stond een hele ploeg het heiblok op te trekken om het vervolgens weer met een klap op de heipaal neer te laten. Het heiliedje verstrekte de mannen het vereiste ritme om gelijk te hijsen en weer te laten vieren. Tevens veraangenaamde het zingen het zware werk. Een oude vorm van team werk. Eén twee drie daar gaat ie weer. Hoog op die hei E11 nog een keer. Hoger is beter, trek aan je veter, trek aan je snaar allegaar. En dat is 'r acht, Trek uit alle macht. Negen is gezien En dat is eenmaal tien. (dit gaat dan zo door tot de 28e klap en dan volgt als laatste) Hoog in je bed, Strijk en zet. De titel bij deze foto luidt: 'Top in en houwen'. De firma Vroegop was aan 't heien voor het boetje van Dirk Rens aan de oostzijde van het Schapenland in Broek. We zien van links naar rechts: l.jacob Vroegop, 2.P.Strijbis Hzn, 3.Cor Strijbis Hzn, 4.Henk Vroegop, 5.Jan Steffens. Op 11 augustus 2003 overleed onze vriend en oud bestuurslid Jaap de Groot op de leeftijd van 78 jaar. Jaap stond in 1984 aan de wieg van de toen nog Stichting i.o. Verborgen Verleden. Hij was het ook die in 1987 voorstel de om de officiële stichting de naam "Langedijker Verleden' te geven. De specialiteit van Jaap lag in het inventariseren. Met een groot geduld, een kwinkslag en steeds die bekende twinkeling in zijn ogen zette hij stug door om de meest uiteenlopende zaken te beschrijven. Dit vele jaren in goede samenwerking met Janny Mcinsma. In 2001 gaf hij te kennen zich niet meer herkiesbaar te laten stellen als bestuurslid vanwege zijn wat moeilijker wordende gezondheid. Toch was hij nog vaak op de ver gaderingen aanwezig en gaf dan zijn veelal rake com mentaar, maar altijd op een milde toon gesteld. Naar Jaap moest je wel luisteren, hij dwong respect af. In oktober 2001 kreeg Jaap de Groot als tweede de titel 'erelid' tijdens de jaarvergadering in Het Behouden Huis. Helaas heeft hij niet erg lang van dit erelidmaat schap mogen genieten. Wij gedenken Jaap met eerbied en spreken onze dank uit voor zijn inzet in al die jaren. Met bewon dering hebben wij gezien hoe hij op het laatst met zijn ziekte omging. Zijn vrouw Geer, kinde ren en kleinkinderen wensen wij veel sterkte toe bij het verlies van deze man, vader en opa. Jaap, bedankt voor alles. jaap de Groot, zoals wij hein hebben gekend (foto familie de Groot) 8 Oktober 2003

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2003 | | pagina 10