LANGEDIJKER CABARET Oterleek Het Langedijker Cabaret Jack Prijs, die ooit stafmuzikant was geweest, schreef zelf soms ook de muziek. Ook de leden zelf maakten af en toe schetsen. Opvallend was dat als een nieuwe schets werd uitgeprobeerd en een tijdsduur had van 5 minuten, die zelfde schets na tien keer optreden uitliep naar 15 a 20 minuten door steeds nieuwe invallen en improvisaties. Men moest zich er voor hoeden dat ze niet te lang werden, want dan liep het algehele programma te veel uit. De zang bestond uit solozang, duetten en potpourri's uit verschillende operettes die ook op het repertoire van de operettevereniging Caecilia stonden en zo tegelijkertijd reclame werd gemaakt voor deze vereniging. Er werd gezongen zonder microfoon omdat dat de stemmen vervormde en het bewegen op het toneel belemmerde. Desondanks moest het publiek op de achterste rij het ook goed kunnen verstaan wat er ten gehore werd gebracht, dus moest er soms fors worden gezongen. Aan glitter en glamour werd niet gedaan. Alles moest eenvoudig blijven, maar wel van goede kwaliteit. Dit werkte goed want de meeste optredens kwamen voort uit recommandatie. De optredens Opgetreden werd niet alleen in kleine plaatsen als 't Waarland, Oudesluis of de Morrebok (Moerbeek). Ook in steden als Hoorn, Alkmaar, Haarlem, Amsterdam, Enkhuizen en Den Helder werd veelvuldig een uitvoering gegeven. In de loop der jaren is er in Noord Holland geen plaats geweest die niet een keer werd bezocht. Bezuiden het IJ waren vooral Aalsmeer, de Haarlemmermeer en delen van Zuid-Holland favoriet. Uit Aalsmeer kwam iedereen altijd met een mooie plant thuis. Plaatsen als Dordrecht, Den Haag, Groningen, Leeuwarden, Utrecht, de Noordoostpolder en Klaaswaal in Zeeland staan ook op de lijst van optredens. Een voorbeeld van de aankondigingen van het optreden in de omgeving. Een aparte plaats nam Texel altijd in. Zoals hiervoor al werd opge merkt, na afloop ging men direct naar huis, dat stond in de regle menten. Theo van Zeist wist altijd heel diplomatiek in de pauze het geld te innen, maar op Texel ging dat niet op. Daar kon men namelijk de laatste boot niet halen en wer den de artiesten ondergebracht in een hotel of bij mensen thuis. De uitvoeringen werden dan altijd op zaterdag gepland, dus was er wel gelegenheid om even na te zitten. Uitvoeringen op Texel werden dan ook altijd als hét uitje van het gezelschap beschouwd. Opgetreden werd er zelfs voor de radio. Op 21 januari 1951 werd er vanuit zaal Tivoli een programma uitgezon den van de AVRO onder de titel: Halle', hallo, bij ons gaat alles zo. Dit 40 minuten durende programma werd aan gekondigd door dorpsomroeper Nico Jol, voorafgegaan door een bekkenslag. De voorzitter van één of ander feestcomité dankt het Cabaret voor hnn optreden. We zien v.l.n.r.: l.Piet Wolfswinkel, Z.Tinie Möller, 3.Piet Tromp, 4.Klaas Schnit, 5.Annie Broersen, ó.Gert Goudsblom, 7.Theo van Zeist, 8.Ger Hop. Huisvlijt en Floralia hield feestavond Oktober 2002 7 Bond voor S taatspensionering, afd. Koedyk. ZATERDAG 9 en ZONDAG 7 FEBRUARI komt het in 'T VERGULDE PAARD. Aanvang 8 uur. BAL NA. OTERLEEK. Vóór eon uitverkocht huis vond in café v. Ham zondag de feestavond plaats van Huisvlijt cn Flo ralia. Het bestuur had een guedu keus gedaan met het r.ungediikcr cabaret. Het was alweer vijf Jaar geleden, dns kwam then met: ccn .gsheol nie'JW p.-ogrvmina. dal door de 'afwisseling liiijunidci' in dp smaak Viel Geweldig is er genolcn^yan de Westfiüese 'Schetsjes. Huu&tcpunt was center hel 1 uivoe ren v.an enkele fragmenten uit de Han ged ij kor operettes, ge/.ongen door mei. G. Keuken cn de neren P. Trunin en P. Wolfswinkel, aar du vleugel G. Hop,

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2002 | | pagina 9