Het Langedijker Cabaret Gert Goudsblom en Jan Klinkert respectievelijk als de befaamde Arie en Guurtje in 1949. Dit is een foto uit de schets 'De Inweuning'. werk verschijnen en in geen geval mocht dit er onder lijden. Bovendien werkten er jonge meis jes mee, waarvan de ouders veron derstelden dat zij weer veilig en op tijd onder goede geleide thuis wer den afgezet en hier hield men zich strikt aan. Ook de opbouw van het repertoire werd serieus aangepakt. De schet sen moesten uit gezonde humor bestaan. Politiek, religie en onbe schaamde teksten waren taboe. Hier kon het publiek aanstoot aan nemen en dat wilde men niet. Ook de kleding moest er verzorgd uitzien. Eén en ander stond hoog in 't vaandel en mede door de kwali teit van het programma, wat een sterk punt was van het Langedijker Cabaret, konden de successen jaren voortduren. Toen moest de "club"'nog een naam hebben. Besloten werd om het "Het Langedijker Cabaret Gezelschap" te noe men, afgekort LCG. Van een vrijblijvende groep artiesten op een bevrijdingsfeest was er in Langedijk opeens een klein cabaretgezelschap ontstaan. De officiële start was daarom in 1947. Professionele aanpak Doordat steeds meer aanvragen van buiten kwamen, besloot men de zaken vanaf nu serieus aan te pakken. Er werd een bestuur benoemd waarvan Ger Hop secre taris en Theo van Zeist penning meester werden. Verder besloot men alle wettelijke voorschriften te volgen, wat inhield het afdragen van belasting en sociale premies. Bovendien werd er een reglement vastgesteld. Het vervoer werd opgedragen aan Niek Hoogeboom, garagehouder te Oudkarspel. Deze beschikte over een verlengde personenwagen voor acht personen. Voor een optre den werd iedereen van huis gehaald en na afloop ook weer thuis afgezet. Op bijna iedere feest avond werd het gezelschap ver zocht nog even gezellig na te blij ven. Maar dit werd altijd tactisch en beleefd afgewezen. Tenslotte moest iedere medewerker de vol gende dag weer op zijn of haar Tekst en zang De teksten van de schetsen werden in het begin geschre ven door Jan van Alfen (pseudoniem van Roelof Menkveld; zie Van Otterplaat tot Groenveldsweid oktober 2000), later door de heren Prijs en Deutekom, daarvóór ook uitstekende toneelspelers bij toneelvereniging 'Jong Leven" (zie Van Otterplaat tot Groenveldsweid oktober 1999). Zo zat het gezelschap in die dagen in de auto bij Niek Hoogeboom. Achterin: Gert Goudsblom, Gerie Broersen en Piet Wolfswinkel; in het midden Wim Burger, Klaas Schuit en Theo van Zeist; vooraan Annie Broersen en Tinie Möller naast chauffeur Niek Hoogeboom. 6 Oktober 2002

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2002 | | pagina 8