oorwoofo lief vorige nummer ifL door Jan Wijn Het is altijd weer een mooi gegeven als de redactie er in geslaagd is om een blad samen te stellen wat voor iedereen weer wat te bieden heeft. Het uitdiepen van bepaalde onderwerpen geeft aan deze mensen ook een bepaalde voldoening en daar kunnen wij weer veel leesplezier aan beleven. Het is ieder jaar ook weer een uitdaging wat we gaan tentoonstellen. Na het inventariseren kwamen we op het idee zoveel mogelijk te laten zien. Vandaar de titel van onze expositie 2002 'Alles uit de kast'. Ook het idee alle bezoekers naar bepaalde voorwerpen te laten raden leek ons een aardige suggestie. Hiermee kan men zichzelf testen op historische kennis, wat weet ik nog van vroeger. Dit jaar hebben wij weer een flink aantal nieuwe donateurs. Wij heten onze nieuwe leden van harte welkom en hopen op een goede samenwerking. Jan Wijn, voorzitter door redactie Correctie op het uitje uit de jaren '50 In ons verhaaltje over de uitjes is in het laatste onder schrift een storende fout geslopen. De vrouw van Arie Tuinman werd ten onrechte Dekker genoemd en niet Kramer. Aafje Swart-Hasert had de naam van haar zuster Geertje gekregen, terwijl de laatste niet was herkend. Voor de goede orde geven we hier nog even de juiste namen. Een groepje mensen uit Broek en Zuid-Scharwoude op hun jaarlijkse uitje met een Ims van de firma Hooijberg onder andere naar kasteel de Haar in Haarzuijlens. We zien staande v.l.n.r.: l.Cor van Schoorl Sr, 2.Guurtje van Schoorl-Swart, 3.Arie Tuinman, 4.Ma Keppel-de Graaf, 5.Trien Oudendijk-Groot, 6.Aafje Swart-Hasert, 7.Piet Hoogland, 8.Jan Oudendijk, 9.Marie Eilander-Douma, lö.Nel Klingeler-Bierman, ll.Piet Schoenmaker, 12.Cees Blom, 13.Klaas Klingeier, 14.Marie Nol Pover-Groot, 15.Aldert Nol Pover. Vooraan: l.Dirk Swart, 2.Wout Keppel, 3. Geertje Blom-Hasert, 4.Ma Berkhout-Kroon, 5.Cor Berkhout, ó.Jen Klingeler-Schoenmaker, 7.Jantje Tuinman-Kramer, 8.Jan Klingelen Het bord van Bak De heer J.Keuris uit Schoorl reageerde op de familie Bak. Hij had deze mensen goed gekend omdat zijn vader destijds bij de Coöperatie Vooruit in Zuid-Scharwoude werkte. Hij had zelfs een foto waarop Marie Bak staat afgebeeld, samen met zes andere dames, waaronder zijn moeder. Het gezelschap maakte waarschijnlijk een uit stapje naar de duinen. Nelie Kramer, dochter van Trijntje Kist, herkende alle andere dames en denkt dat de foto genomen moet zijn rond 1915. Haar moeder was nog niet getrouwd. Op de foto staan de volgende zeven dames: 1. Trijntje Kist (later gehmud met Piet Kramer), 2. (later gehuwd met Mammen), 3.Jeanette IJff later gehuwd met Dirk Kist), 4. Im de Waard (later gehuwd met Cor Wagenaar), 5. (later gehuwd met Piet Bierman), 6.Marie Bak, 7.Dieuwertje Muntjewerf (later gehuwd met Jan Keuris). 2 Oktober 2002 V?

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2002 | | pagina 4