De Langedijker jeugdvereniging "De Spoorzoekers" in de eerste jaren na de oorlog Het was niet altijd stralend weer, zoals uit sommige ver slagen bleek. De administratie was een probleem want er moest niet alleen geld worden opgehaald, alles was in 1947 ook nog op de bon: B ONNEN Volgende week Donderdag 22 Mei worden de nieuwe bon nen bekend gemaakt voor de volgende 14 dagen. Verschillende meisjes zullen de deelnemers van dit Pika langs gaan om de benodigde bonnen op te halen. Willen diverse moeders zo goed zijn deze voor ze klaar te leggen, opdat ze de wijk vlug kunnen afwerken (niet zo lang bab belen dames). Donderdag- en Vrijdagavond zullen deze meisjes langs U komen. BENODIGDE BONNEN: Brood: 24 ons, dus 3 broden, 3 bonnen van 8 ons dus. Wie meer kan missen geeft meer. Wie minder kan missen min der. Melk: 2 liter. Op de A-kaarten (volwassenenkaarten) zitten 2 literbonnetjes. Boter: Genoemde meisjes bonnenophaalsters komen ook bij U om een half ons boter voor de jus. Gelieve dit ook klaar te leggen. Voor 1 maaltijd moet brood meegenomen worden. Voor boter en broodbelegsel moet je zelf zorgen." Er waren in die tijd géén kamp winkels! En wat denkt U van het volgende? "B o t e r_M Voor de 2 warme maaltijden is boter nodig voor de jus. Om nu te zeggen: elke deelnemer moet hiervoor een bepaalde hoeveelheid inleveren is bijna onmogelijk. Zijn er onder de leden niet waar ze thuis zelf een koe hebben? Aan deze zouden we graag het verzoek willen richten of zij ons niet aan wat boter of margarine kunnen helpen. Vanzelfsprekend tegen betaling. Zij die ons willen helpen willen het wel even opgeven voor Woensdag 14 Mei bij een van de leden van de Pikaco." In het augustusnummer van V Pinksterkamp op de Paardenkeutel in Groet in 1950. 1947 stond het verslag van het zomerkamp te Lunteren, geschreven door Arie Rus. Zoals sommigen zich zullen herinneren was de zomer van 1947 heel heet. Vandaar een veelvuldig bezoek aan het zwembad. Een boerin zag het groepje Spoorzoekers transpirerend en met de tong op de schoenen voorbij stiefelen (niet zij maar het groepje) en bood iedere wandelaar een beker heerlijk koele melk aan. De warme avonden waren gevuld met romantische gitaar muziek (Mexico Way, Mood, Indigo Een hooiberg nodigde uit om in te klimmen. Je lag lekker zacht boven in het hooi. De plaatselijke jeugd kon het pootje baden in de beek maar matig waarderen. Er werd gekampeerd in een boerderij. Op de deel beneden sliepen de jongens. Er was een bovenverdieping waar de meisjes de nacht doorbrach ten. Een belangrijke activiteit was het maken van propa ganda. Bij het eenjarig bestaan van het clubblad dat altijd gestencild ter wereld kwam werd nu een als normale krant gedrukt colportagenummer gemaakt. Verleden, heden en toekomst van "De Spoorzoekers" werden uit de doeken gedaan, maar het nummer bevatte ook de normale rubrie ken. Zo werd door één der deelneemsters aan het tweede zomerkamp op de Paardenhemel te Groet (1946) een humoristisch verslag van de laatste warme maaltijd, het "galgenmaal" gemaakt. Het tweejarig bestaan van de Spoorzoekers werd groots gevierd met een propaganda- avond in Zaal Tivoli. Eigenlijk was het meer een propa- ganda-avond voor de N.J.N. Datum: 31 oktober 1947. Hieronder een "voortgangsverslag" in de Spoorzoeker van 15 oktober 1947 van de hand van Dick Mienes: "DE PROPAGANDA-AVOND al bijna uitverkocht Alsjeblieft! Wie had dat nu gedacht!!?? Ik zal je vertellen hoe het gegaan is. Vorige week Dinsdag zijn het bestuur en nog 4 andere leden bij elkaar gekomen, namen ieder een aantal kaarten en gingen vol moed naar de ouders, leden en donateurs toe, om de kaarten aan de man te brengen. Het resultaat van deze avond was 166 kaarten verkocht. Hiermee was dus de helft van de zaal reeds bezet. Maar dit was nog niet alles. Zo in de loop van de week verkochten we ook nog wat kaarten en Zaterdag hadden we bij de lagere school in Oudkarspel en bij de Ulo-school in Noord- Scharwoude ook nog aardig wat succes. Zodoende zijn er op het ogenblik nog maar 75 plaatsen over. Het is dus niet de moeite deze nog onder alle leden te verdelen; daarom is er dan ook WOENSDAG AVOND GEEN BIJEENKOMST VAN ALLE LEDEN. De 75 kaarten, die nu nog over zijn, zijn verdeeld onder: Betty Deutekom, Rita en Wim Kriek, Joop Mol, Nelly Wa genaar, Jan Keizer, Klaas Klinkert, Dick Mienes, J. Mandemaker, Arie Rus, boekhandel Mienes Zuid- 38 Oktober 2002

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2002 | | pagina 40