De Langedijker jeugdvereniging "De Spoorzoekers" in de eerste jaren na de oorlog In de loop van de tijd zijn er heel wat patrouilles geweest. Ze hadden allemaal vogelnamen: Kieviten, Koekoeken, Valken, Houtduiven, Sperwers, Spechten, Reigers, Karekieten... Patrouilles werden weer samengevoegd in troepen of groepen. De groep oudsten organi seerde in het winterseizoen debat avonden en lezingen over actuele onderwerpen waarbij sprekers van buiten of uit eigen kring optraden. Er werd ook veel vergaderd waarbij de emoties soms hoog opliepen. Buitenactiviteiten waren er natuur lijk ook. Verslagen hiervan versche nen in het clubblad. Regelmatig was er sportnieuws. In het begin werden voetbalzeventallen samengesteld, waarvan de eerste dateert van 9 maart 1946. Later kwamen er heuse elftallen. Gespeeld werd tegen J.I.T. uit Broek en J.G.O.B. uit Winkel. Pinksterkamp 1947 op de Paardenhemel in Groet. ling, maar de belangstelling voor korfbal was niet zo groot. In 1947 werd er een groot zwemfestijn bij de strekdam op het Waardje georganiseerd, tegenover het voormalige zwembad "De Volharding" waar altijd zo trots een vlag wapperde. Er werd in de volgende categorieën gezwom men: 1. 2. 3. 4. 5. 6. Meisjes van 15 jaar en ouder: 80 m. Jongens van 15 jaar en ouder: 100 m. Meisjes van 10 t/m 14 jaar: 50 m. Jongens van 10 t/m 14 jaar: 80 m. Prestatietocht voor alle leden die mee willen doen. Dit is een tocht om de strekdam die in een bepaalde tijd moet worden afgelegd. Het eerste meisje en de eerste jongen die aankomen ontvangen een prijs. Wedstrijd voor ouden van dagen, d.w.z. voor de leiding met hun echtgenoten, (ouderwetse badpakken geen bezwaar.) Maart 1946. De Kieviten bij 'De Volharding'. V.l.n.r. Dick Mienes, Wim Stam, Dick Schermerhorn, Jan Keizer, Ger Kalverdijk en Herman Kuiper. Het verslag van Dick Mienes in het nummer van 23 maart 1946 begon als volgt: "Een zonnige middag, een grote menigte Spoorzoekersupporters (ongeveer vijf!!!), en ten slotte een 5-2 overwinning voor ons, was de aanblik van de spannende voetbalwedstrijd De Spoorzoekers-J.I.T." Overigens waren er ook voetbal-, handbal-, korfbal-, vol leybal- en trefbalwedstrijden tussen de patrouilles onder- De uitslagen stonden in het volgende nummer van "De Spoorzoeker". Ondanks het minder mooie weer was het een groot succes. Er waren 40 deelnemers, maar over de wedstrijd voor de "ouden van dagen" geen woord! Hoogtepunten in het clubleven waren de Pinkster- en zomerkampen waaraan de meeste oud-leden onvergetelij ke herinneringen bewaren. Verslagen en nabeschouwin gen getuigen van het enthousiasme onder de deelnemers. Pinksterkampen werden georganiseerd door een speciale "pikaco" waarin naast enkele ouderen ook jongens en meisjes zitting hadden. Er moest veel gedaan worden. Omdat de belangstelling groot was en tenten schaars waren werden naast de klassieke huisjestenten ook leger tenten ingezet. Die waren er nog wel. Aan de hand van een lijst moest iedereen zijn standaarduitrusting in orde bren gen en er werd een tentindeling gepubliceerd. Een kook ploeg van ouderen verzorgde de maaltijden, maar de jon gelui hadden corvee volgens een van te voren vastgesteld schema. Aardappels moesten worden geschild en de vaat gewassen, maar er moesten ook zakken genaaid en met stro gevuld worden om op te slapen! Oktober 2002 37

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2002 | | pagina 39