Een dubbele achternaam, hoe kwam dat maakt. Zij overleed op 9 december 1903 op de hoge leef tijd van 95 jaar. Aaltje Nol Pover trouwde op 13 maart 1919 met Klaas van Dijk uit Noord-Scharwoude, zoon van Pieter van Dijk en Teunisje Wortel. Klaas van Dijk bekleedde later de functie van wethouder van Langedijk. Aldert Nol Pover trouwde op latere leeftijd met Marie Groot en heeft heel lang gewoond aan de Dorpsstraat in Zuid-Scharwoude. Het huis stond op de hoogte van de Eendrachtstraat tussen de straat en het water van de Voorburggracht. Het echtpaar kreeg geen kinderen zodat mag worden aangenomen dat de naam Nol Pover heeft opgehouden te bestaan. Aldert en Marie staan bij het reis- clubje voor in dit blad. Heel lang is Aldert lid geweest van de fanfare Kunst na Arbeid waar hij de sopraansax bespeelde. Hij stond bekend als een rustig man hetgeen bleek uit een rijm die mijn vader ooit maakte bij een jubi leum van genoemde fanfare: A dat is Aldert, mijn buurman reeds lang. Hij zegt nooit zoveel, maar gaat rustig zijn gang. Toen het huisje van Aldert en Marie gesloopt werd verhuisden zij naar Grenswoude. Marie overleed vrij snel daarna, maar Aldert overleefde haar nog vele jaren. Aldert Nol Pover in de schuit achter zijn huis voordat dit werd verbouwd. Het huis verdween bij de verkaveling begin jaren '70. Jacob Nol Pover (1865) en zijn vrouw Trijntje Klingeier met hun beide kinderen Aaltje (1896) en Aldert (1899). De foto moet kort na 1900 zijn genomen. Jacob Nol Pover trad op 12 mei 1889 in het huwelijk met Trijntje Klingeier, dochter van Pieter Klingeier en Aaltje Hoogwater. Getuige bij dit huwelijk was onder anderen de al genoemde Nicolaas Anslijn, oom van Jacob. Hun eerste kind was een zoontje dat traditiegetrouw naar Jacobs vader werd genoemd. Het jochie dat op 10 juni 1890 werd geboren, verdronk triest genoeg op achtjari ge leeftijd in augustus 1898. Jacob en Trijntje hadden toen alleen nog hun dochtertje Aaltje over die op 3 juni 1896 was geboren. Gelukkig kwam er nog een tweede Aldert op 18 augustus 1899. Al deze perikelen heeft Trijntje Pover, overgrootmoe der van de kinderen, nog meege- Oktober 2002 31

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2002 | | pagina 33