Die mooie molen Jammer genoeg werd deze prachti ge molen in 1916 gesloopt. Als we daar nu over zouden moeten beslissen dan zou het zeker anders zijn gegaan. Toch moeten we echter niet te vlug oordelen, want om zo'n molen te onderhouden is geld nodig. De dorpskassen waren vaak leeg en over enkele guldens kon uren lang worden gepraat. Met de kas van het polderbestuur zal het niet veel anders zijn geweest. Geen wonder dat men dacht, weg met dat ouwe ding. Maar jammer blijft het. De moderne tijd Men ging modern doen. Er werd voor de bemaling een zogenaamde zuiggasmotor aangeschaft. Deze was ook geen lang leven beschoren, want in het jaar 1922 werd een De veel gefotografeerde Amerikaanse windmolen in later jaren, Amerikaanse- of Herculeswind molen geplaatst. Om te zien een bijzondere molen, wat wel bleek uit de belangstelling van de automobilisten. Blijkbaar heeft deze molen goed voldaan want deze heeft het volgehouden tot het einde van het bestaan van de polder. Sinds de tijd van inpoldering kreeg het gebied de naam van Noordscharwouderpolder. Het was toch wel een bijzonder gebiedje wat zeer rijk was aan viswater. Ook na de droogmaking van de Heerhugowaard in het jaar 1629 bleef het kleine poldertje zijn eigen bemaling verzorgen en hield het zijn eigen waterpeil. Dit duurde totdat het gehele gebied werd ver kaveld en de bemaling door Heerhugowaard werd overgeno men. Het bleef echter altijd nog Noordscharwouder en later Lang- edijker gebied, wat duurde tot de laatste grenswijzigingen van enkele jaren geleden. Het is dus thans Heerhugowaards gebied gewor den. Wat ons nu nog rest is dat wat het Altongebied wordt genoemd en dat we 's avonds in het roodgele licht zitten wat dit gebied uitstraalt. Wat we niet moeten vergeten is het kleine natuurgebiedje, met in het midden een meertje. Als dit met rust wordt gelaten blijft het een prachtig vogelgebied, met wat bomen en riet langs de kanten. Ook dit is te zien in de voormalige Noordscharwouderpolder. Een mooi natuurgebiedje ligt nog in de voormalige polder. Oktober 2002 29

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2002 | | pagina 31