De Langedijker klompendansertjes Hierna stapte men in een boot die een tochtje maakte door het duizend eilandenrijk. Ten slotte meerde men aan bij café De Burg in Noord-Scharwoude waar de lunch werd gebruikt. Tijdens deze lunch volgde dan het optreden van de Langedijker klompendansgroep op het toneel. Een kleine molen werd als decorstuk gebruikt om het geheel een echt Hollands aanzien te geven. Na de lunch werd het gezelschap weer opgepikt door de bus die hen terug naar Alkmaar bracht. mee te mogen doen aan het défilé te Soestdijk op koning innedag. Na aanmelding deden daar dergelijke groepen uit heel Nederland aan mee. Men werd echter wel na een vrij strenge selectie pas uitgenodigd. Op de foto zien we de groep zoals die was samengesteld in het jaar 1949. Voorop het wapenschild van Langedijk. Alle namen van de dansertjes zijn bekend, iets wat de waarde van de foto zeker verhoogt.Op het bordes zien we de toenmalige koningin Juliana naast Prins Bernhard. Bij dit echtpaar staan de kinderen Beatrix, Irene en Margriet. Boven op het balkon prinses Marijke, later Christina genoemd. Koninklijk défilé De klompendansers waren een zeer populair groepje. Al heel vroeg in hun bestaan hadden ze het genoegen om Naar België Een ander hoogtepunt in het bestaan van de dansgroep was het volgende. Eind jaren vijftig werd in het Belgische plaatsje Tielt een Internationale bijeen komst gehouden van groepen in kleder drachten. Uit heel veel landen in Europa waren groepen aanwezig, ook de klompendans groep uit Langedijk was daar vertegen woordigd. Het was een mooi uitstapje met een overnachting aldaar. Met hun optreden aldaar oogstten ze veel succes. Als begeleiders gingen mee Jan IJff en Jan Zeeman en mevrouw D.Groot-Bos. Zoals gezegd had mevrouw A.Groot-Hagenaar de algehele leiding van de dansgroep. Uit één en ander blijkt wel dat deze groep zeer populair was. Helaas werden de omstandigheden van dien aard dat de groep van jonge dansertjes steeds minder werd. Ook andere factoren speelden een rol, zoals de verminderde belangstelling voor de trip vanuit Alkmaar naar Langedijk. Wat is overgebleven is een mooie herinnering en een aantal foto's. Deze foto's en nog veel meer zijn alle te zien in 't Regthuis te Oudkarspel. Een bezoekje meer dan waard. In het Belgische Tielt poseert de dansgroep van Langedijk. We zien hier: Vooraan: 1. Annelies Kaas, 2. Marjan Kuiper, 3. Anneke Klinkhamer, 4. Elly Silver, 5. Cobie Dekker. Achteraan: 1Trijnie Kuiper, 2. Gerda de Geus, 3. Elly Blokker, 4. Gerard Kaas, 5. Aafke de Geus, 6. Nico Bant, 7. Gerard IJff, 8. Jaap Wiersma, 9. Frans Tromp, 10.?, ll.Eef Groot, 12. Jan Kuiper, 13. Nettie de Gooijer, 14. Nel Pranger, 15. Hanny IJff, 16. A.Groot-Hagenaar, 17. D.Groot-Bos, 18. Jan de Gooijer, 19. Hans Welle, 20.Jan Zeeman, 21. Cees Beers. 18 Oktober 2002

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2002 | | pagina 20