De L ^angectlijJker .klompenilairisertje door Jan IJff tie wilden doorbrengen. Een gunstige bijkomstigheid was dat het van hieruit naar de zee een betrekkelijk klein stukje was. Een groepje volksdansertjes in het jaar 1954. We zien van voor naar achter: 1. Marietje Kooij, 2. Nellie Wagenaar, 3. Annie v.d. Heerik, 4. Dick Deutekom, 5. Ellie Blokker, 6. Atie Kuiper, 7. Hannie Pluister, 8. Snze Dekker, 9. lef je Bos, 10. Annelies Kaas, 11. Marjan Kuiper. Inleiding Kort na de samenvoeging van de vier Langedijker dorpen in het jaar 1941, tot één gemeente Langedijk, kwam het bureau voor vreemdelingen verkeer tot stand. Het was net na de Tweede Wereldoorlog. Het bureau werd al gauw bekend als het V.V.V.. Blijkbaar zag men er wat in om bezoekers van deze regio naar Langedijk te lokken. Er werd van alles georganiseerd, zoals bij voorbeeld rondvaarten door de vele slootjes van de grote polder Geest- merambacht. Dit vond plaats met open motor schuiten waarin wat ban ken waren geplaatst. Ook werd de veiling van Broek op Langedijk bezocht en kon men ken nis nemen van het gehele verloop van het veilen. Er kwam een V.V.V. kan- Volksdansgroep Ook werd in die jaren een groep jongens en meisjes opgeleid tot volksdansgroep. Ze waren hier echter meer bekend onder de naam van 'De Klompen- dansertjes'. Onder leiding van mevrouw A.de Groot-Hagenaar werden er allerlei dansen ingestudeerd en voor het voet licht gebracht. Er kon een trip worden gemaakt welke begon op de Alkmaarse kaasmarkt en verder als volgt ging. Op de kaasmarkt werd propaganda gemaakt en verkocht men kaar ten voor een tocht naar Lange dijk. Met een touringcar werd vanuit Alkmaar naar Broek op Langedijk gereden. Daar werd de groenteveiling bezocht, die in die tijd nog nor maal werkte. Er werd daar uitleg gegeven over het gehe le verloop van de veiling, indien nodig in diverse talen. toor waar logeeradressen bekend waren voor even tuele gasten die hier aan de Langedijk hun vakan- Bij het optreden in restaurant 'De Burg' werd een kleine molen gebruikt als decorstuk. We zien v.l.n.r.: 1. Mevr. A. Groot-Hagenaar, 2. Gerda de Geus, 3. Jaap Wiersma, 4. Anneke Klinkhamer, 5. Annelies Kaas, 6. Annie Beers, 7. Rein Groot, 8. Lidia Bleek, 9. Frans Tromp, 10. Aafke de Geus, 11. Eef Groot, 12 Cees Beers. 16 Oktober 2002

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2002 | | pagina 18