Het Langedijker Cabaret ter van het Langedijker Cabaret Gezelschap verloren. Er bleef ten slotte nog maar één Langedijker over, namelijk Gert Goudsblom. Toch zou na 15 jaar rust het Gezelschap nog éénmaal schitte ren. Tijdens de 9-eeuwen feesten in 1980 kwamen de artiesten van het eerste uur nog een keer op de plan ken. Met een gemiddelde leeftijd van 62 jaar verzorgde men in Langedijk vijf uitvoeringen die ver van te voren allemaal uitverkocht waren. Het publiek beleefde een kostelijke avond. Nog steeds werd er per jaar één keer opgetreden op Texel. Hier het wachten bij de Texelse boot. Achteraan Wim Burger, Annie Broersen en Piet Wolfswinkel; vooraan Klaas Schuit, Tinie Möller, Gert Goudsblom, Gerie Burger en Theo van Zeist. En nu is het geschiedenis. Ge schiedenis van een kort, maar hec tisch gebeuren. Een club die grote bekendheid genoot in Noord Holland en ver daarbuiten en waarvan een burgemeester van een plaats waar werd opgetreden eens zei: "Jullie zijn goede ambassa deurs van de gemeente Langedijk." Notulen of statistieken werden niet bijgehouden dus moeten we het bij het samenstellen van een beeld van het Cabaret Gezelschap hebben van wat de pers in de krant schreef. En dat was nogal wat. Opgetreden werd voor elke denkbare vereniging, op personeelsavonden, voor jubilerende verenigingen, bond van Staatspensioen, plattelandsvrou wen, vrouwengildes, oogstdankda- gen, oranjeverenigingen, aanvul lende programma's voor muziek- en zangverenigingen, enzovoort enzovoort. De recensies die Piet Wolfswinkel in zijn plakboeken verzamelde zijn stuk voor stuk vol lof en onderstrepen het succes dat men steeds weer oogstte. De verdiensten beliepen tussen de 275,- a 400,- per avond en dat was voor de meesten in die tijd een aardig zakcentje. De meesten had den een cabaretpotje waarvan noodzakelijke dingen werden aan geschaft of waarvan men op vakan tie ging. Na tientallen jaren werd het aantal optredens wat minder. De TV werd de grote concurrent, er vielen veel leden uit Langedijk af en hun plaatsen werden ingeno men door amateurs uit omliggende gemeenten. Die kregen andere ideeën en zo raakte het echte karak- Bron: Plakboeken, foto's, gegevens en anekdotes van wijlen Piet Wolfswinkel en de medewerking en steun van Piet Tromp, van wie óók foto's werden verkregen. Tijdetis de 9-eeuwen feesten in 1980 voerden de oud-leden van het Langedijker Cabaretgezelschap nog vijf keer hun succesformule op. Hierin ontbraken ook Arie en Guurtje weer niet. Hier probeert Guurtje (Jan Klinkert) de broek van Arie (Gert Gotidsblom) 'an 't loifte naaien'. Oktober 2002 9

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2002 | | pagina 11