I e 18 en was em. hT s: TLlltjJ door Cor Oudendijk Uitgaan was in vroeger dagen niet voor iedereen wegge legd. Heden ten dage vliegen we de halve wereld rond, vroeger kwam men vaak het hele leven niet verder dan een paar dorpen van de woonplaats verwijderd. Het is nu niet voor te stellen dat een dag naar het strand of een tochtje met de metör door 't Ambacht een uitje van jewel ste was. Met drie foto's uit lang of iets minder lang ver vlogen tijden tonen we u drie uitjes van toen. Het noordeinde van Oudkarspel, de Luizeknip dus, ging een dag naar het strand. De foto werd genomen in Egmond aan Zee. Afgezien van de 'frivoleman vooraan, die met blote kuiten zit, hield men angstvallig alle donkere kleding aan. We zien staande v.l.n.r.: 1. W.Kooij, I.G.Paarlberg, 3.bakker Balder, é.vrouw Balder, 5.0.Bakker, 6.vrouw Bakker, 7.vrouw Bobeldijk, 8.Dirk Bobeldijk, 9.Grietje van Exter-Sehrieken, 10.Jan van Exter. Knielend: l.Hillegonda Paarlberg-van Exter, 2 en 3 onbekend, 4.vrouw Rezelman, 5,Piet Rezelman, 6 en 7 onbekend. Vooraan: 1 en 2 onbekend, 3.Jacob van Exter, 4.vrouw van Exter. In de zomer van 1937 voer een groepje mensen uit Oudkarspel en Noord-Scharwoude met de schuit naar Camperduin. Men voer bijna tot Camperduin door eerst te schutten bij Schoorldam en daarna door te varen tot de Hargervaart. De groep vaart hier tussen Langedijk en Warmenhnizen. De kerk op de achtergrond is de RK Ursulakerk van Warmenhnizen. Aan het roer van de schuit zit Cor Keeman. Verder zien we drie mannen in het midden; links Herman Kalf, midden Cor Keeman de betaalmeester en rechts Gerrit Prijs. Een groepje mensen uit Broek en Zuid-Scharwoude hield jaar lijks een uitje. Meestal toog men met een bus van de firma Hooijberg uit De Rijp naar de uitgekozen bestemming. Dit tochtje voerde begin jaren '50 onder anderen naar kasteel de Haar in Haarzuijlens. We zien staande v.l.n.r.: l.Cor van Schooii Sr, 2.Guurtje van Schoorl-Swart, 3.Arie Tuinman, 4.Ma Keppel-de Graaf, 5.Trien Oudendijk-Groot, 6.Geertje Swart-Hasert, 7.Piet Hoogland, 8.Jan Oudendijk, 9.Marie Eilander-Douma, lO.Ncl Klingeler-Bierman, 11.Piet Schoenmaker, 12.Cees Blom, 13.Klaas Klingeier, 14.Marie Nol Pover-Groot, 15-Aldert Nol Pover. Vooraan: l.Dirk Swart, 2.Wout Keppel, 3. 4.Ma Berkhout- Kroon, 5.Cor Berkhout, 6.Jen Klingeler-Schoenmaker, 7.Neeltje Tuinman-Dekker, 8.Jan Klingeler. Oktober 2001 37 o o

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2001 | | pagina 39