eri&uneeir door Coba Veltum In ons vorige nummer stond een verhaal van Ger Kalverdijk. Hij verhaalde van een vaartochtje aan de noordkant van Oudkarspel. Ger noemde onder anderen de Laansloot en de Winterweg. Kort daarna ontvingen wij van mevrouw Coba Veltum uit Utrecht een paar foto's die bij het verhaal van Ger niet zouden hebben misstaan. Zij schreef ons: 'Hierbij zend ik u drie foto's van het 'Kerkmeerhuis'Deze had ik u beloofd toe te zenden toen in het museum te Oudkarspel bezocht. In dit huis ben ik geboren en getogen. Wij 'Veltum-clan' hebben daar een nogal geïsoleerd leven geleid, met alle consequenties van dien. Deze brief is te klein om alle verhalen te bevatten. Met deze foto's hoop ik een bijdrage te geven aan het museum der Langedijker historie.We plaatsen de drie foto's met plezier omdat ze een mooi beeld geven van de weidsheid van het Geestmerambacht. In het huis van Veltum in de Kerkmeer woont nu tandarts De Vries. Het huis in de Kerkmeer genomen in 1960 vanaf de plek van de voormalige Kerkmeermolen. De sloot op de voorgrond is de Winterweg. Hier is het huis gefotografeerd vanaf de noordkant. De sloot op de voorgrond is eveneens de Winterweg. Rechts van het huis met boet is in de verte de R.K.kerk van Noord- Scharwoude te zien. (opname 1960) In de verte zien we het huis in de Kerkmeer genomen in 1961 vanaf het fabrieksplein van de zuurkoolfabriek van Hart. De sloot op de voorgrond is de Laansloot. Let op de vaten zuurkool rechts en de nog duidelijk zichtbare rij duinen in de verte. 36 Oktober 2001

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2001 | | pagina 38