D. e rol in die miiiir door Cor Oudendijk In't Regthuis bevindt zich een loden koker met daarin een opgerold document. Het is niet stokoud, maar toch wel van een respectabele leeftijd. Het bevat namelijk de oorkonde van de bouw van het gemeentehuis van Broek in 1910. Het oude gemeentehuis was te klein geworden. Het nieuwe gebouw uit 1910, het laatst in gebruik als Rabobank is onlangs uit het dorpsbeeld verdwenen. Reden om het ontstaan nog even te memoreren. Bij het nazoeken van enkele gegevens kregen wij van de heer Rden Hartigh, kleinzoon van burgemeester Arie Slot, een copie van een zilveren herdenkingsschild. Het schild werd op 25 mei 1916 aangeboden aan Arie Slot, die toen 25 jaar burgemeester van Broek was. Het zilveren schild met daarop van boven naar beneden en van links naar rechts: 't Broeker spoortje bij de Dijk, het wapen van Broek, 't Broeker spoortje bij het Zuiderdel, het oude raadhuis dat in 1910 werd gesloopt, het nieuwe raadhuis uit 1910, Dorpsstraat ter hoog te van De Wup, de eerste Broeker veiling aan het Bruggediep en tot slot de huidige veiling uit 1912. Op de oorkonde staat het volgende te lezen: Oorkonde In den Jare 1910 toen Hare Majesteit Koningin Wilhelmina Nederland regeerde en Mr. G.van Tienhoven Harer Majesteits Commissaris was in Noord-Holland, is dit Raadhuis met Onderwijzerswoning gebouwd op last van den Gemeenteraad, bestaande uit de Heeren: A.Slot, Burgemeester Secretaris C.Wagenaar Jb Gzn, J.Kostelijk Jbzn - Wethouders R.Slot, K.Ven, A.Glas Chr.de Does - Raadsleden, volgens besluit van den Gemeenteraad genomen den 4 Maart 1910 naar het Ontwerp en onder toezicht van W.Jnz Dirkmaat. Naar uitwijzing der aanbesteding, gehouden den 4 Mei 1910 gebouwd door den aannemer J.Kuitwaard voor de som van achtduizend eenhonderd zevenennegentig Gulden. De eerste steen der fundeering is gelegd den 4 Juni 1910. De eerste steen van het gebouw is gelegd den 20 Juni 1910. 34 Oktober 2001

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2001 | | pagina 36