Vaarwel postkantoor Er bestonden al langer plannen om te komen tot een nieuw onderkomen voor de Langedijker postbodes, maar het vinden van een geschikte plek leverde nogal wat pro blemen op. Uiteindelijk werd 'het land van Commandeur' uitgekozen voor het nieuwe kantoor. Hierop was al eerder de nieuwe bibliotheek verrezen, later gevolgd door de eerstgebouwde Aldi supermarkt. Aannemer De Leeuw uit 't Zand tekende voor de bouw, terwijl architectenbureau Van de Sterre Peetoom uit Leiderdorp het ontwerp maakte dat geïnspireerd was op de puntgevels langs de Boomgaard. Op donderdag 27 januari 1983 ging de eerste paal de grond in. Burgemeester H.W.van den Brink verrichtte deze officië le handeling. Op 2 december 1983 werd door burgemees ter van den Brink het nieuwe postkantoor met gepaste feestelijkheid in gebruik genomen. Van een uitbundig feest werd afgezien omdat het samenviel met de landelij ke ambtenarenstaking. Kort hierna werd het noodkan- toor aan de Kastanjelaan gesloopt. Beheerder Jan Willem Borst ging nog enige tijd door met de leiding van het kantoor. Bij de bestelling was Siem Ligthart de voorman/groepsleider. Borst ging met VUT op 1 mei 1989 en werd korte tijd later opgevolgd door het duo Annemarieke Klaver-van der Fluit en Ellen Mak- Knijn. Latere medewerksters waren o.a. Truus van Alphen-van der Eng en Joke Korver. Bij de zogenaamde 'boedelscheiding' tussen PTT Post en Postkantoren BV kreeg de laatste KPN-loot het gebouw in Zuid-Scharwoude toegewezen. De bestelling was inmiddels al uitgeweken naar een bedrijfshal op de Mossel in Noord-Scharwoude. Toen het mogelijk werd om in de Brunawinkel van Middelburg een postagent schap te stichten, was het duidelijk dat het 'oude' kantoor ten dode was opgeschreven. Eind 2000 maakte sloperij Van der Bel korte metten met dit onder architectuur gebouwde postkantoor. Op deze plek verrijst binnenkort een supermarkt van Deen. Het nieuwe postkantoor aan de Voorburggracht vlak voor de oplevering in november 1983. Bronnen: -Diverse knipsels uit kranten -Eigen herinneringen -Foto's 9-eeuwen beschikbaar gesteld door Louw Rood Oktober 2001 29

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2001 | | pagina 31