L ^©iceimgeii Het bord van bak Abram, Maartje en dochter Marie keerden op 13 decem ber 1920 terug naar Zuid-Scharwoude. We vinden ze terug op B80, hetgeen overeenkomt met het adres van de NH pastorie (nu Plaisier). Het is bekend dat een deel van de pastorie door anderen werd bewoond. Dochter Marie, die in het café op Koedijk meehielp, oefende intussen het beroep van baker uit. De laatste levensjaren woonde de familie Bak in een klein huisje, vlakbij waar nu de door braak bij sigarenzaak Schoenmaker is. Maartje Vredenburg overleed op 9 juli 1941 op de leeftijd van 84 jaar. Abram overleefde haar nog een paar jaar en stierf kort na de bevrijding op 13 mei 1945. Hij werd 90 jaar oud. Dochter Marie, die zoals gezegd het beroep van baker heeft uitgeoefend, verhuisde op latere leeftijd naar het oude Buitenzorg in Oudkarspel. Zij over leed op 19 december 1972. Haar huisje werd vanwege de verkaveling en de aanleg van de kruising Oostelijke Randweg /Geestweg gesloopt, maar toen werd het inmiddels al door anderen bewoond. Bronnen: -Geb- huwelijks- en overl.registers Rijksarchief Alkmaar. -Mededelingen van de heer D.van der Wielen te Koedijk. door Cor Oudendijk Bijgaande foto kregen wij van Jeroen Tromp uit Castricum uit de nalatenschap van zijn vader. De foto moet genomen zijn aan het einde van de jaren '20. Het groepje jongemannen was net voor 'de keur' geweest, oftewel gekeurd voor militaire dienst. Het lotingsbriefje werd na afloop op de pet gestoken. We zien op deze foto achteraan v.l.n.r.: 1. Nico Sneekes, 2. Adriaan Bruin, 3. Siemen Tromp, 4. Piet Volkers, 5. Freek Berkhout. Vooraan zitten: 1. Henk Erades, 2. Maarten Slooves, 3. Jan de Boer, 4. Klaas Borst, 5. Jacob Paarlberg, 6. Cor Kos. Oktober 2001 17

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2001 | | pagina 19