De Langebalkbrug Een houten noodbrug werd gebouwd als tijdelijke verbinding in het Kerkepad. Een soortgelijke noodbrug verving ook de Eangebalk. Er kwamen veel foto's boven water toen mevrouw Marja de Wijn-Schipper uit Delft bij ons kwam met een fotoboek met daarin foto's van de bouio van de Eangebalk, de aanleg van de Westerweg en verhoging van de Waarddijk. Haar vader, Gijsbertus Hermanns Schipper, opzichter bij Prov. Waterstaat, was destijds bij deze werkzaamheden betrokken. De houten hulpbrug, die in de laatste oorlogsjaren was geplaatst, werd levensgevaarlijk. Wat was het geval? Door het grote gebrek aan brandstof werd alles wat maar kon branden opgestookt. Honderden bomen sneuvelden en ook hekken en palen werden niet gespaard. Ook de leuningen en zijplanken van de hulpbrug moesten het ontgelden. Hierdoor ontstonden er soms heel gevaarlijke situaties. De opening Uiteindelijk is de brug gereed gekomen, tegen voor die tijd hoge kosten. De aanneemsom was 250.000,-. De opening vond plaats op 6 januari 1950 en werd verricht door de commissaris van de Koningin, in die tijd J.E.Baron de Vos van Steenwijk. Zeer veel genodigden waren hierbij aanwezig en het werd gezien als een zeer belangrijke gebeurtenis voor de gehele regio en voor Langedijk in het bijzonder. Via deze betonnen trap kwam men vanaf het brugdek langs de Westerweg. Hier zitten Cor Oudendijk en moeder Trien op de trap in 1961 De fietsbrug met afgang naar het fiets pad in 2000. Vlak voordat men de Pannekeet zou gaan bebouwen. Nu, in het jaar 2000, zeggen we, hadden ze toen maar wat breder gemaakt. Maar achteraf prate makkelijk. Om het voor de fietsers wat makkelijker te maken in de jaren '80 een fietspad aangelegd langs Eangebalkweg, aansluitend op een fietspad langs Hasselaarsweg. Aan de zuidzijde maakte men toen ee. aparte stalen fietsbrug naast de al bestaande betonnen Langebalk. Hierbij verdween de inmiddels ruige begroei ing naast de brug. Ook de ooit aangelegde betonnen trap pen werden toen verwijderd. Wel kun je nu vanaf de fietsbrug direct op het fietspad komen. De Eangebalk vlak voor de aanleg van de fietsbrug, gezien vanuit het zuiden. Op 6 januari 1950 werd de nieuwe Eangebalk geopend door de Commissaris van de Koningin in Noord-Holland, J.E.Baron de Vos van Steenwijk. Aanzien van de Eangebalk direct na oplevering Oktober 2001 11

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2001 | | pagina 13