D e opening Tan t in 2000 tra is ei Op zaterdag 8 april ging 't Regthuis voor het seizoen 2000 weer open. Het thema was het verschil tussen het leven rond 1900 en een eeuw later. Dit onder de titel 'Langedijk 19toen-20nu'. De opening was misschien wat minder luidruchtig dan in 1999, maar daarom niet minder spectaculair. Gekozen was om, vanuit het thema 1900-2000, een eerbetoon te brengen aan de in 1969 overleden zanger Lourens Bogt- man. Lourens werd geboren in het huis Dorpsstraat 867 (nu bewoond door Hans en Wil Greuter) en overleed in Kopenhagen. Het leek het bestuur van de Stichting Langedijker Verle den een goed idee om aan het geboortehuis een plaquet te te bevestigen waarop vermeld staat dat daar de zanger op 8 februari 1900 ter wereld kwam. De familie Greuter verleende spontaan medewerking. Op 8 april verscheen een achttal oude auto's (een initiatief van Maarten Swart en zijn Old Timerclub) met daarin drie familieleden van Lourens Bogtman. Dit waren Esmé van der Heijden en haar dochtertje Lucia van der Stam, respectievelijk klein- en achterkleindochter van Cathrien Bogtman, en Leendert van den Muyzenberg, zoon van Bogtmans jongste zuster Nelli. Helaas waren broer en zus Guido en Olga van den Muyzenberg door ziekte verhin derd om te komen. De gasten werden rondgereden in het dorp Oudkarspel waar hun oom en oudoom werd geboren. Ze genoten zichtbaar van de tocht wat later werd bevestigd door een briefje van Esmé van der Heijden. Dochtertje Lucia had na afloop tegen haar moeder gezegd: "Dit was de leukste dag van mijn leven, tot nu toe." Wil Greuter-van Rijn bekijkt de plaquette voordat Jan Wijn die aan de gevel bevestigt (foto Piet Ooijevaar) Oktober 2000 5

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2000 | | pagina 7