l-J, mm £K In memoriam Cor van Schoorl zoals velen hem hebben gekend. In memoriam; Cor van Schoorl Op 29 maart hebben wij met droefheid kennis genomen van het heengaan van Cor van Schoorl. Cor was al vanaf het begin van onze stichting donateur. Op de donateursavonden ontbrak hij nooit want hij had altijd een warme belangstelling voor de Langedijker geschie denis en de scheepvaart in het bijzonder. Toen we in 't Regthuis een tentoonstelling wilden inrichten over het 'Varend en vissend verleden' van Lan- gedijk was Cor van Schoorl de aangewezen persoon om te raadplegen. Cor was per slot van rekening erelid van schippersvereniging Schuttevaer, bestuurslid van de Vrienden van Museum Broeker Veiling en medewerker van Lange dijk Waterrijk. Ooit was hij medesamensteller van het boek 'Adieu schipper'. Met groot enthousiasme stortte Cor zich op dit gegeven. Ladingen aan foto's en informa tie droeg hij aan. Soms zo veel dat we er wel tien Regt- huizen mee hadden kunnen vullen. De jaren daarna, toen we andere onderwerpen voor een tentoonstelling kozen, bleef Cor meehelpen en meeden ken. Als niet-bestuurslid woonde hij alle vergaderingen bij, behalve in de zomer wanneer hij ging varen. Want varen was zijn lust en zijn leven. Onze expositie '19toen-20nu' in het afgelopen seizoen zag hij helemaal zitten. Onvermoeibaar kwam hij aanzetten met modellen van schepen en ging op jacht naar foto's van schuiten en vrachtwagens. Helaas heeft hij de ope ning niet meer mee mogen maken. Cor begon aan zijn laatste tocht op maandag 2 april en is begraven in Broek waar hij ook werd geboren en opgroei de. Wij wensen zijn naaste familie en vele vrienden de kracht om dit verlies te dragen. De Stichting Langedijker Verleden en 't Regthuis verliezen in Cor van Schoorl een geweldige hulp maar vooral een heel goede, eerlijke en oprechte vriend. Dat hij ruste in vrede. Afscheid van Moeder Trien Op 18 juli 2000 overleed Catharina Oudendijk-Groot, voor velen bekend als Moeder Trien. Vanaf de eerste plan nen voor inrichting van 't Regthuis was zij met hart en ziel verknocht aan 'haar Regthuis'. Bij de opening was haar geschenk de door haar zelf gehaakte gordijnen in het keukentje, voorstellende de gemeentewapens van de vier Langedijker dorpen. De gordijnen pronken nog steeds voor de ramen. Regelmatig was zij te vinden in het museum, vooral bij de opening, het mueseumweekend en de Open Monumen tendag. Bij deze gelegenheden praatte zij met vele bezoe kers en genoot zichtbaar. Tot voor kort was zij ook altijd nog van de partij wanneer 't Regthuis weer de jaarlijkse schoonmaakbeurt moest hebben. Toen het wat zwaardere werk door een ander werd gedaan zei ze: "Leit moin maar koper poesse." Het beddengoed in de bedstee was haar verantwoordelijkheid. Gewassen en gestreken kwam alles weer vlak voor de opening op zijn plaats. Één van de gehaakte gordijnen, voorstellende de wapens van Broek en Zuid-Scharwoude. We zullen het enthousiasme dat zij wist over te brengen en haar vrolijke lach moeten missen. Maar de sfeer in 't Regthuis zal altijd iets van haar blijven houden. Moe der Trien, bedankt voor alles. In memoriam Dick Spee Op 3 juli 2000 overleed te Lisse ons oud-bestuurslid en mede-oprichter van Langedijker Verleden Dick Spee. Ofschoon Dick vanwege zijn werk, hij werkte destijds bij IBM, Langedijk al geruime tijd had verlaten, hield hij nog steeds contact. Vooral in de begintijd wist hij een groot enthousiasme op te brengen en anderen te stimuleren. Dit was iets wat mede onze club van de grond heeft getild. Dick is helaas maar 57 jaar geworden. Wij herdenken hem met dank voor zijn hulp en vriendschap en wensen zijn vrouw en kinderen alle sterkte toe. 4 Oktober 2000 md Hum

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2000 | | pagina 6