Wi isse. .ing van cue waci XLi Het bestuur van de Stichting Lange- dijker Verleden hoopt dat Wietse nog lang deel mag uitmaken van het bestuur en zich intensief mag bezig houden met 'zijn'Regthuis. Halverwege 1999 gaf Jan IJff (inmiddels al 83) te kennen te willen stoppen met zijn bestuursfunctie in de Stichting Langedijker Verleden. Voorwaarde was wel dat er een Een overplaatsing naar Baflo in Groningen zag Wietse niet zitten en hij solliciteerde in 1966 naar een functie in de bouwkunde bij de gemeente Schagen. In 1970 kwam hij naar Langedijk als technisch ambtenaar bij de gemeente. Net in die tijd veranderde Langedijk door de ingrijpende verkaveling. Wietse heeft het allemaal meegemaakt. Misschien heeft dat er wel toe geleid dat hij als geboren Fries zich toch Langedijker is gaan voelen. Hij woont al jaren aan de Lourens Bogtmanstraat met zijn vrouw Sita en is niet van plan hier vandaan te gaan. jan IJff toont trots de zojuist aan hem overhandigde oorkonde geschikte vervanger voor hem werd gevonden. Nu was Jan zelf ook al op zoek gegaan. Hij vond zijn opvolger in de persoon van Wietse Dreijer, werkzaam bij de afdeling Bouwzaken van de gemeente Langedijk. Wietse ging in de VUT en werd door Jan aangezocht om toe te treden tot het bestuur van de stichting. Gelukkig hoefde Wietse niet lang na te denken, hij was immers in 1990 al "Heer van Oudkarspel" geweest en had, samen met zijn vrouw Sita, 't Regthuis in stijl geopend. Het bestuur is bijzonder blij met Wietse Dreijer als bestuurslid, want het is al gebleken dat hij een echte 'studderaar' is en dat heb je net nodig binnen een groep vrijwilligers. Jan IJff konden we niet zomaar laten gaan. Daarom werd besloten om hem te benoemen tot erelid van de Stichting Langedijker Verleden. Een titel die nog niet eerder bestond en waarvoor iets passends moest worden ver zonnen. Bestuurslid Ria Put, handig als altijd, maakte een prachtige oorkonde welke op de donateursavond van 29 oktober aan Jan werd overhandigd. Jan blijft overigens op de achtergrond wel zijn bijdragen leveren. Nieuw bestuurslid Met onmiddellijke ingang heeft Wietse Dreijer de plaats in het bestuur van Jan IJff overgenomen. Voor diegenen die Wietse niet kennen volgt hier een korte kennismaking. Wietse Dreijer werd 62 jaar geleden geboren in Holwerd in het noorden van Friesland. Tot zijn 26e bleef hij daar, eerst als timmerman, later als bouwkundig opzichter bij Rijkswaterstaat, dienst Lauwerszeewerken. Wietse Dreijer en zijn vrouw Sita in 1990 als 'Heer en Vrouwe van Oudkarspel' Oktober 2000 3

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2000 | | pagina 5