d, ^en TeinrassiM Tan ne .FvaLolmBiJk oofwoof H Het afgelopen jaar hebben wij voor het publiek een leerzame tentoonstelling gehad. Wij zijn blij dat wij daarin geslaagd zijn, mede door de hulp van veel medewerkers. Daarvoor onze dank. We zijn nu begonnen aan een nieuwe eeuw en we hopen dat deze eeuw voor ons goed moge zijn. De nieuwe exposi tie die er dit jaar was, gaf ons een beeld van de afgelopen eeuw. We keken nog eens terug wat er zo veranderd was. Waar onze ouders en grootouders mee gewerkt hebben. Vele van ons herkenden dit en veel herinneringen kwamen dan ook naar voren. De expositie was echt een bezoek waard. Het afgelopen jaar was voor ons een heel goed jaar, mede dank zij de gulle gift van de Rabobank, waarover verderop in dit blad meer. Deze gift heeft het mogelijk gemaakt om dit blad én onze foto's goed te verzorgen. Het nieuwe blad geeft, naast talloze andere artikelen, een klein beeld van het Ambacht, geschreven door onze donateur G.Kalverdijk. Dit lijkt mij met name interessant voor mensen die de verkaveling niet hebben meegemaakt. Het afgelopen jaar heeft ons ook vele nieuwe donateurs bezorgd. Daar zijn we erg blij mee en ook in dat opzicht was het een goed jaar. We wensen u veel plezier bij het lezen van dit nieuwe blad. Jan Wijn, voorzitter Vanaf het begin heeft de Rabobank Langedijk ons blad 'Van Otterplaat tot Groenveldsweid' gesteund met een finan ciële bijdrage. Op 1 december 1999 werden wij echter door de Rabobank 'ontboden' omdat zij ons een geldelijke bij drage wilden geven. In de uitnodiging stond vermeld dat de bijdrage aan ons blad hierin opgenomen zou zijn. "Gossiedikkie," sprak voorzitter Jan Wijn, "meskien kroige we wel duizend gulden. Dat zou een juweeltje weze." Nou, het werd een juweeltje. De delegatie van de Stichting Langedijker Verleden ontving uit handen van Sinterklaas een bedrag van 5000,-. Hiermee kan in ieder geval de kwaliteit van ons blad gehandhaafd blijven. Tevens gebruiken wij dit geld voor het foto-archief. Wij danken de Rabobank van harte voor deze genereuze gift. Trots tonen Jan Wijn, Cor Oudendijk en Cees Rutsen de cheque van f 5000,- die zij uit handen van Sinterklaas mochten ontvangen. 2 Oktober 2000

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2000 | | pagina 4