r LOÜRENS BOGTMANSTRAAT I ZANGER 1800*1969 Lourens Bogtman; de Langedijker die wereldberoemd werd Er is nog een plaats waar een Laurens Bogtmanstraat bestaat, namelijk in Hengelo in Overijssel. Hier wordt Laurens met een 'a' geschreven. Deze naam is afgeleid van de naslagwerken waarin men hem naar zijn optreed- naam Laurens en niet Lourens blijft noemen. Overigens hanteerden hijzelf en zijn familie de naam Louis. Vlak bij de Laurens Bogtmanstraat in Hengelo bevindt zich de Aaltje Noordewierstraat. Ook hier komen de twee zang pedagogen weer bij elkaar. Uit alle bronnen komt Lourens Bogtman naar voren als een bescheiden mens. Hij leefde sober, was vegetariër en was dankbaar voor wat het leven hem schonk. Hij had een grote bereidheid om mensen tegemoet te komen. Vaak nam hij genoegen met een lager honorarium dan gebruikelijk was. Hij heeft voor veel mensen iets bete kend, ook al kenden mensen hem alleen van een optre den. Een uitvoering van Lourens via de zaal of op de radio bracht menigeen troost. Lourens Bogtman, een man die zingend de wereld veroverde maar een bescheiden man is gebleven. Een man van 'doe maar gewoon'. Om niet al te veel verwarring te stichten hebben wij in dit artikel consequent de naam 'Lourens' met een 'o' gebruikt, zoals zijn officiële naam luidde. 'Laurens' met een 'a' was zijn artiestennaam en 'Louis' de naam voor zijn familie. Bronnen: - Witvliet-v.d.Berg A; Laurens Albertus Bogtman, zijn leven en werk als zanger en kunstnijveraar; doctoraalscriptie uit 1989. - De familie Bogtman, cahier 8; Museum Kranenburgh, Ber gen NH, oktober 1999. - Geus J.P.; 'Het zangtalent Lourens van der Oord en zijn kleinzoon Lourens Bogtman' in 'De Gouden Engel', uitga ve van de Hist. Ver.Koedijk 1999 - Samama LeoZeventig jaar Nederlandse muziek; 1915 1985; Amsterdam- Querido, 1986 - Barten Dick; Doctoraalscriptie over het muziekleven aan de Langedijk; Noord-Scharwoude, 1999. - Geb.-huw- en overl. registers; bevolkingsregisters Reg. Archief Alkmaar - Bevolkingsregister; Streekarchief Gooi en Vechtstreek - Basisadministratie persoonsgegevens gemeente Hilversum - Schriftelijke herinneringen van mevrouw Elly Ameling te Bleskensgraaf - Schriftelijke herinneringen van mevrouw Roos Huisman- Boelsma te Amersfoort - Informatie van Mevr.Drs A.J.Wester; Kon.Ver.voor Ned.Muziekgeschiedenis (KVNM) - Winkler Prins Encyclopedie. - Alg.Muziekencyclopedie deel I; De Haan Haarlem, 1979 Het straatnaambordje in Oudkarspel waar Lourens wordt geëerd vlak bij zijn geboortehuis Oktober 2000 Tl

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2000 | | pagina 29