Gewoon een bijzonder mens dichtvorm. Vanaf die tijd ging hij zich al meer toeleggen op het schrijven van gedichten voor bruiloften en partij en. Talloze malen schreef hij op ver zoek rijmen, wen sen en voordrach ten voor wie dat maar wilde. Zoon Roel herinnert zich dat vader dan aan een grote tafel zat met aan de andere kant enkele familie leden van de feest varkens. Vader Roel vroeg dan diverse dingen over de jubilaris- Roei Menkveld als kelner in de theetuin van 'De Roode Leeuw' in Schoorl sen, noteerde dat en zei dan: "Volgen de week is het Voor het vaak zware werk was Roel niet echt in de wieg klaar." Het hoeft geen betoog dat hij hier niet rijk van gelegd, maar gelukkig kon hij 'vluchten' in het maken werd. Voor verschillende kleinkunstenaars maakte hij van rijmen en gedichten. Soms werd hij hierdoor zo in echter ook levensliederen en sketches, beslag genomen dat hij de tijd compleet vergat. Zoon Al vrij snel wisten diverse artiesten (waaronder André Roel herinnert zich dat zijn moeder tegen hem zei: "Ga jij Carrell) hem te vinden als het ging om het maken van vader even halen want het eten is klaar." Roel junior vond zijn vader, zittend aan de slootkant en kennelijk met zijn gedachten bij het schrijven van een stuk proza. Op het verzoek van moe der Menkveld ant woordde hij: "Zeg maar tegen je moeder dat ik er zo aankom." Ruim twee uur later kwam hij opdagen. Het eten was koud. De door hem gesig naleerde misstan den in de crisis periode brachten hem ertoe zijn grie ven te uiten in Roel Menkveld (rechtsachter) met enkele medestratenmakers in de bocht van de Prins Hendrikkade in Broek tijdens de crisisjaren Oktober 2000 13

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2000 | | pagina 15