.eac jnef vorige nimmer éiej De Coöperatie Geestmerambacht Bij het samenstellen van het artikel over de Coöperatie Geestmerambacht was een foto gepland van de bagger molen. Door ruimtegebrek kon deze afbeelding niet wor den geplaatst. Daarom hierbij alsnog Siem de Wit en Piet Boerlage bij het uitbaggeren van de lient bij de maalderij aan het Gorterdiep te Noord-Scharwoude. Een vuilnispraatje De heer Geus uit Capelle aan den IJssel heeft indertijd aan de Dijk in Broek gewoond. Om nauwkeuriger te zijn, aan het doodlopende stukje aan de oostkant van de vroe gere spoorlijn. Hij wist zich nog te herinneren dat daar de vuilnis met een handkar werd opgehaald. Als ophaler noemde hij de naam Klingelen Abraham Kroon/Andries Pelt Mevrouw Post-Kalf uit Anna Paulowna haakte in op het 'toevallig in het bezit zijn van het glas van Andries Pelt'. Zij schrijft hierover: "Van mij was het echter geen toeval dat ik dit glas schonk aan 't Regthuis. De moeder van mijn overgrootvader Willem Stam heette Iefje Pelt en zij is waarschijnlijk overleden bij de geboorte van haar tweede kind, of kort daarna. Dit kind, Trijntje Stam, werd door oom Andries en Tante Grietje in huis gehaald, zoals dat toentertijd gebruikelijk was. De vader was beurtschipper, dus veel van huis." We drukken hierbij het portret af van Andries Pelt dat mevrouw Post ons schonk. Een portret van Andries Pelt, destijds schilder te Oudkarspel. Een aardig feit wist de heer Geus nog over de huizen waar hij in één van woonde. Deze waren overigens door de fa. De Geus gesloopt voor de aanleg van het kanaal bij de sluis in Noord-Scharwoude en compleet herbouwd aan de Dijk. Waterrijk Langedijk In Waterrijk Langedijk is een klein foutje geslopen. Op bladzijde 11: De eigen handel schipper op Leiden was niet Jan Molenaar maar Lou en Jb Molenaar. Als aanvul ling kan nog worden genoemd dat P.Beers Sr en Jr ook handelden met het eiland Marken. Op bladzijde 8 bij de zuurkoolfabrieken staat dat de zaak van Houtkoper in 1910 werd opgericht door Klaas Bak. Dit moet evenwel zijn 1890. De zogenaamde 'Vishuisjes' In ons 3e blad (1997) spraken wij in het artikel over mees ter Jan Vis over de zogenaamde 'Vishuisjes'. Er werd gesuggereerd dat deze huisjes waren gefinancierd door tussenkomst van meester Vis. De heer G.Zeeman Sr meldde hierop dat aan de Achterstraat een 'kazerne' van woningen had gestaan die geassocieerd werd met Vis. Zou dit meester Vis geweest zijn, vroegen we ons af. Mevrouw Post-Kalf uit Anna Paulowna, zelf geboren op de Spoorstraat, vroeg dit na bij haar vriendin Annie Vis. Het bleek dat de kazerne gebouwd werd door haar groot vader Abram Vis. Later erfde haar vader Simon Vis deze woningen. Hiermee is de link met Vis gemaakt. Mevrouw Post heeft nooit gehoord dat de naam 'Vishuis' in de volksmond ook echt bestond. Oktober 2000 9

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2000 | | pagina 11