Zeer ziek en nog erger. Gewoonten en gebruiken rondl920 De laatste reis hoge hoed. Ook had hij voor die gelegenheid een sombe re toonloze stem om in de stijl te blijven. "Namens de familie wordt u bekend gemaakt dat op de leeftijd van 67 jaar is overlede?i KlaasDe begrafenis zal plaats hebben, aanstaande donderdag om 3 uur 's middags op de alge mene begraafplaats te Noord-Scharwoude. Ook een advertentie in dezelfde stijl werd opgesteld en geplaatst in de Langedijker Courant. De uitvaart De timmerman was, nadat hij gewaar schuwd was, ook geweest om de maat van de kist op te nemen. Het moest een eikenhouten kist worden en die waren niet uit voorraad leverbaar. Ze werden speciaal op maat gemaakt. De begrafenisondernemer kreeg opdracht om op het afgesproken uur voor te rijden met vier volgkoetsen, die allen getrokken werden door zwarte paarden. Op de dag van de begrafenis hadden de buren, ongeveer vijf huizen links en rechts, allen witte kleedjes voor de ramen. Ook de tegenover liggende buren deden daar aan mee. Zo begon Klaas aan zijn laatste reis. Restte nog, na enige tijd, een grafsteen te plaatsen. Geen onderwerp om van te smullen, maar wel het vast stellen van de gewoonten en gebruiken in die tijd die wel sterk veranderd zijn. In de eerste wagen werd de kist geplaatst, met zoveel mogelijk bloemen. Waren er heel veel bloemen dan werd daar een tweede wagen voor ingezet. Daarna de koetsjes met de naaste familie. 8 Oktober 2000

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2000 | | pagina 10