B. I oorwoorciLo e oorlog Tan ^angeciij in K Het seizoen 1999 stond voor de Stichting Langedijker Verleden in het teken van oorlog. Dit is iets dat helaas door de eeuwen heen tot op de dag van vandaag voorkomt. Waar we in 't Regthuis echter onze aandacht op gevestigd had den betreft een oorlog die hier in onze omgeving gewoed heeft. Met alle gevolgen vandien. Door de inzet van vele mensen meen ik te mogen zeggen dat wij voor de bezoekers een indruk hebben kunnen geven van die periode. Door de steun van de Rabobank konden wij vooral tijdens de opening het publiek wat bijzonders aanbieden, name lijk de onthulling van het grafmonument voor de Franse grenadier. Naar mijn mening is deze opening zeer geslaagd. Op 18 september was het al weer vijftien jaar geleden dat Jan IJff enkele 'minnaren der historie' bijeen riep. Doel was om te onderzoeken of er een historische werkgroep kon worden opgericht. Terugkijkend kunnen wij concluderen dat 'Verborgen Verleden Langedijk', dat in 1987 'Stichting Langedijker Verleden' werd, is uitgegroeid tot een volwaardige groep binnen de Langedijker samenleving. Wij hopen in het volgende seizoen weer vele bezoekers te mogen ontvangen in 't Regthuis. Een Regthuis dat steeds aantrekkelijker wordt door de vele schenkingen. Hiervoor spreek ik mijn dank uit. Onze donateurs ontvangen hierbij weer het blad dat de redactie voor de vijfde maal weer voortreffelijk heeft samengesteld. Wij hopen dat het vernieuwde uiterlijk u aanspreekt. Mocht u opmerkingen of aanvullingen hebben, of wellicht zelf iets geschreven hebben, dan horen wij dat graag. Wij bedanken opnieuw de Rabobank Langedijk voor hun financiële bijdrage. Dit jaar worden wij ook gesponsord door Grondslag. Dit is een Milieukundig Adviesbureau met vestigingen in Broek op Langedijk en Kamerik, geleid door Zuid-Scharwouder Pieter de Vries. Ook Grondslag bedanken wij voor deze ondersteuning. Ik wens u veel leesplezier toe. Jan Wijn, voorzitter De tentoonstelling in 't Regthuis De tentoonstelling in 't Regthuis is weer voorbij. Als thema hadden we dit jaar de oorlogshandelingen die in 1799 Langedijk hebben geteisterd. Op zaterdag 10 april 1999 ging het seizoen voor 't Regthuis van start met veel geweld. Onze superknutselaar Jan van Oversteeg had een kanon in elkaar gezet. Jan was ervan overtuigd dat het goed werk te, nou dat deed het. Met een daverende knal en onnoemelijk veel rook ging het kanon af. Onze eigen 'Franse grena dier' Jan Luken, gestoken in een goed gelijkend pak van Maskerade, ontstak het zundgat van het kanon. Het com mando tot vuren werd gegeven door Captain R.Bishop, Brits militair attaché in Den Haag. Het lossen van het kanonschot voor 't Regthuis (foto Piet Ooijevaar) 2 Oktober 1999

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1999 | | pagina 4