Een priesterfeest in 1938 4 Abbé fan Kuilboer op latere leeftijd in Hemmes-de-Marck (foto fam.Kuilboer-Smit) De kerk van Fort-Vert, de andere kerk in zijn parochie, werd vrij snel gerepareerd met geld bijeengebracht door de parochie en sponsors. Die van Les Hemmes-de Marck zou veel langer op zich laten wachten en veel minder op overheidssteun kunnen rekenen. Jan schroomde niet om, met de onderscheiding op zijn borst, tot de allerhoogste instanties te gaan lobby en om zijn kerk gerestaureerd te krijgen. Naar het schijnt tot het presidentiële paleis aan toe. Van alle pastoors die de parochie Les Hemmes-de-Marck et du Fort-Vert hebben gediend, heeft Jan de langste staat van dienst. Maar liefst meer dan 45 jaar is hij zijn parochie trouw gebleven. Ondanks dat hij bekend stond als een vrij streng pastoor, werd hij door zijn parochianen op handen gedragen. Tweemaal is Jan Kuilboer officieel terug geweest in Langedijk. Bij zijn 25- en zijn 40-jarig priesterfeest. Bij deze gelegen heden genoot hij met volle teugen van het weerzien met vele oude bekenden. Het einde Op 14 januari 1986 kwam er een einde aan het leven van cure Jean Kuilboer. Tijdens een plechtige uitvaart bleek hoezeer de bevolking van het Franse plaatsje had gehou den van hun pastoor. Jan werd begraven op 17 januari op het kerkhof van Les Hemmes-de-Marck. Groot was de belangstelling, niet alleen van de parochianen maar ook van zijn familie uit Langedijk en omstreken. Jan wordt in het overlijdensbericht 'La Voix du Nord' genoemd, de stem uit het noorden. Het voormalig Frans verzet was ook vertegenwoordigd en zorgde ervoor dat Jan Kuilboer met militaire eer werd begraven. De burgemeester sprak namens het verzet en oud-ver zetsmensen bewezen hun verbondenheid door het ver toon van vaandels. Zijn graf lag bezaaid met bloemstukken. Van zijn familie en van zijn parochianen die in de lange tijd dat hij hen als pastoor gediend had hem in hun hart hadden gesloten. Bronnen: - Krantenartikel Alkmaars Weekblad juli 1938. - Diverse stukken, krantenberichten etc. beschikbaar gesteld door de heren P. S. Kuilboer te Noord-Scharwoude en C. Kuilboer te Zuid-Scharwoude. - Mondelinge mededelingen vanfam. D.Kuilboer, mevr. M.Slink-Kuilboer te Noord-Scharwoude en de heer P.Kuilboer te Zuid-Scharwoude. - Reisverslag naar Arras door Joh.Bes uit Tuitjenhorn; sept.1938 - Agnéray, Roger - 'Un village de notre Calaisis Les Hemmes de Marck, 1987. 40 Oktober 1999

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1999 | | pagina 42