Een priesterfeest in 1938 2 Het feest in Langedijk Op zaterdag 16 juli daaraanvol gend verzamelde zich 's avonds tegen zessen een grote groep mensen bij de Woudmeersbrug aan de Luizeknip te Oudkarspel. Verschillende verenigingen, waaronder de gymnastiekvereni ging DVV, de Rijwielclub en de K.J.C. Graal waren aanwezig. De fanfare 'Genot door Kunst' speelde er al lustig op los. Een grote open limousine kwam aangereden en hieruit stapten achtereenvolgens de wijdeling Jan Kuilboer, zijn trotse vader en moeder en pastoor Th.J.van Noort. Nadat het gezelschap door de fotograaf was vereeuwigd steeg men weer in en onder aanvoe ring van 'Genot door Kunst', dat een pittige mars liet horen, zette de stoet van de Graalleden, de DVV'ers en de vele ver sierde fietsen plus een optocht van zes wagens zich in beweging. Drie dames, voorstellende de drie deugden: geloof, hoop en liefde, openden de stoet. Op een met paard bespannen praalwagen zaten vijf jonge meisjes die engelen voorstelden en op harpen en violen speelden. De staart van de optocht bestond uit de Sint Josephs Gezellen Vereniging. Deze toonden de vier deviezen van de Gezellen: godsdienst, arbeidzaamheid, eensgezind heid en vrolijkheid. Bovendien hadden de gezellen de bij de uitgebeelde beroepen behorende kleding en gereedschappen. Op de Luizeknip begon de optocht. We zien hier moeder Anna, vader Piet, de neomist Jan en pastoor Van Noort bij de auto. Links is nog veldwachter Boon te zien. Langs de gehele route juichten veel mensen de neomist toe en genoten van deze fleurige parade die verlucht was met bloemen, slingers en zinnebeelden. Er was bewust voor gekozen om vanaf de Luizeknip te starten. De slagerij van vader Kuilboer bevond zich namelijk aan het begin van de Spoorstraat in Oudkarspel. Een start vanaf die plek zou inhouden dat de geboorteplaats van Jan Kuilboer compleet zou worden overgeslagen. De karavaan trok zo door Oudkarspel en Noord- Scharwoude om te eindigen bij de ingang van de parochiekerk van St.Joannes de Doper. De kop van de stoet met daarachter de fanfare 'Genot door Kunst' en op de andere foto de karavaan van auto's ter hoogte van Dorpsstraat 968. De brug links leidde naar de Hartfabriek. 38 Oktober 1999

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1999 | | pagina 40