Latere jaren De oorlogsjaren waren zoals voor elke vereniging toch wat moeilij ke jaren. De vereniging werd ver plicht door de Duitse bezetters om toe te treden tot de kuituurka mer. Iets waarvoor velen een tegenzin hadden. Het was geen makkelijk besluit wat moest worden genomen. Na veel discussie besloot 'Jong Leven' evenwel op 9 mei 1942 om toe te treden en kon men dus doorgaan met het geven van uit voeringen. Toneelvereniging 'Jong Leven'3 Een foto van 'Jong Leven' uit de beste jaren van hun bestaan. V.l.n.r. boven: Piet Hop, R.Spanjaard-Kaas, Jan Eecen Vooraan: Klaas Schuijt, Hed de Vries, Diet de Vries-Deutekom, Hendrik Slikker, Annie van Dort-Nieman, Cor Goemans en Har Kuiper. De vereniging bestond toen uit de volgende leden: G.Deutekom, voorzitter A.de Groot-Vos P.Kist, secretaris A.van Dort-Nieman A.Voogt-Dekker, penningmeester J.Kuilman Jac.Prijs, regisseur J.Klinkert R.Spanjaard-Kaas H. Kuiper C.Voogt Er zullen er zeker nog enkele meer zijn, maar de notulen laten het afweten. Jong Leven' maakte een zeer bloeiende tijd door. Met het oog op de toekomst werd een jeugdto- neelgroep opgericht, die nog enkele jaren met wisselend succes heeft opgetreden. Met 'Jong Leven' ging het, mede door gebrek aan goede spelers, steeds moeilijker. Na enkele jaren traden er nog meer nieuwe leden toe, zoals Hed de Vries, Piet Hop, Cor Goemans, Jan Hop, Jan Lecen, Klaas Schuijt, Diet de Vries-Deutekom en Nel Smit-Gelder. Krantenkoppen zoals: 'Jong Leven na jaar weer op toneel' en 'Jong Leven herstellende van inzinking', duiden op een depressie waar ze niet meer uitkwamen. Jammer van zo'n prachtige toneelvereniging die in de glorie tijd in de gehele kop van Noord Holland met groot succes optrad en in drie maanden tijd 34 uit voeringen gaf. Zou er nog eens...? Bron: Notulen Jong Leven. Een opname int 'Uw ivil geschiede' V.l.n.r.: A.van Dort-Nieman, Jan Klinkert, Gerard Deutekom en A de Groot-Vos. Dit decor werd, zoals altijd, prachtig verzorgd door D.Dirkmaat. 36 Oktober 1999

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1999 | | pagina 38