Toneelvereniging 'Jong Leven'2 (foto uit NH in Woord en Beeld) 'Het Kleine Tooneel' te Noord-Scharwoude V.l.n.r. de dames: E.Deutekom-Wit, J.Deutekom-Berkhout, A.Stam-de Geus, A.Prijs-Nap, T.Slikker-Dekker. De heren: G.Deutekom, P.Deutekom, Jac.Prijs, S.Kuiper, Jb Deutekom en H.Slikker. Koers wij ziging Een tegenvaller was dat mevrouw Bankersen-Boot door familieomstandigheden moest bedanken. Bij de eerstvolgende vergadering werd door 'Jong Leven' een volledig bestuur gekozen. In het verleden werd veel overgelaten aan de Bond voor Staatspensionering, maar men wilde wat zelfstandiger gaan optreden. Jan Kuilman werd voorzitter, Arie Keppel secretaris en Anne Vriesman ging op de centen passen. Er werd meegedeeld dat Hendrik Slikker was gevraagd om als leider van de toneelgroep op te treden. Verder werd gezegd dat de laat ste uitvoering bij Jan de Bakker een verlies had opgele verd voor de Bond voor Staatspensionering. Deze bond wilde nu niet meer garant staan voor een volgende uit voering. 'Jong Leven' besloot nu om niet uitsluitend pro pagandastukken op te voeren, maar meer zelfstandig op te treden en zelf hun keuze te bepalen. Als zaal van opvoering werd gekozen voor Cor Vis, de zaal dus van 'Het Huis de Brederode'. Gelukkig leefde men op goede voet met de zustervereniging uit Noord-Scharwoude, 'Het Kleine Tooneel' genaamd, zodat er soms wat rekwi sieten zoals meubelen werden geleend. Na een wat mislukte kermisuitvoering werd gekozen voor een mooi toneelstuk 'Het hoogste recht'. De regis seur Hendrik Slikker zei echter: "Als ik met dit zelfde clubje moet optreden, dan gaat dat niet door. Er moeten wat nieuwe krachten worden aangetrokken, anders doe ik het niet." Reorganisatie Er had daarna een totale reorganisatie plaats. Hendrik Slikker speelde zelf ook mee. Als nieuwe leden worden genoemd: Jan Huigen, Piet Kist, Cor Wagenaar en Teun Jongbloed. Alles ging nu beter. Het stuk 'Een halsbrekend huwelijk' werd voor de prijs van 80,- opgevoerd in de zaal van C.Vis te Oudkarspel. Dit gebeurde op uitnodi ging van de vereniging V.V.V.V.V., een vereniging die een betere kermis viering beoogde. Er werden steeds meer stukken gekozen die aangepast waren aan de vraag. In die tijd werd bij alle kermissen op maandagavond een toneelavond gegeven. Stukken als 'De verjongde profes sor' en 'In pyjama' leenden zich daar heel goed voor. Af en toe werden enkele nieuwe leden ingeschreven en soms gastrollen vervuld. Nieuwe namen als Klaas Borst, Grietje Schouten en Aafje Moeijes duiken op. Nieuwe stukken werden opgevoerd, zoals 'Een partijtje poker', 'De erfgenamen van Rabourdin' en 'Kleine mensen'. Verhuizing De toneelvereniging groeide op tot een in de gehele omtrek graag geziene club. Ook aan de Langedijk waren ze zeer populair, waarvan de meer dan 1100 donateurs een bewijs waren. Alleen al voor deze donateurs werden meerdere uitvoeringen gegeven. In 1938 ging de club verhuizen naar Concordia in Noord- Scharwoude. Als nieuwe regisseur trad op Piet Deutekom en later Jac. Prijs. Dit waren leden van het eer der bestaande 'Kleine Tooneel'. Oktober 1999 35

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1999 | | pagina 37