1 .Briefjes aan IVIeeséer JVLagielsen L Meester Ik ben zoo vrij geweest om Joke van mor gen thuis te houden om rede de vrouw naar Dokter moest. Meester Mag Frans svp eerst te biecht want anders word het zoo laat met de courante. Groete Vrouw Bekker Kamp M, Zoo het soms eens voorkomt dat Jacob te laat is, hoop ik dat u dat ook niet kwalijk zult nemen, dan brengt hij wel eens olie voor mij naar de klanten, omrede ik zelf nog niet mag werken. En zoo als ik gisteren bij de hoofdonderwijzer geweest ben mag ik hem maandags thuis houden voor mij te venten. Ook hoop ik zeer gaarne Meester dat u daar ook genoegen mee neemt. Achtend, C.Molenaar Oudkarspel Meester Wil u even Jo zijn kiel nakijken hoe de jongens geregeld er aan trekken. Als onze jongens wat doen krijgen ze ook straf, dus ik hoop dat u dit ook niet laat gaan. Groetent, Vrouw Vader Meester je doe me een pleizier om van Dirk zijn kop af te blijven, want dat om de kop slaan wil ik vast niet hebben, neem zijn kond maar die kan er wel tegen, want dit wil ik vast niet hebben, zijn verstand mag hij gerust houden. In 1998 trok de tentoonstelling in 't Regthuis over de Langedijker scholen veel belangstelling. Een publiekstrekker was zonder meer de collage van briefjes die in de jaren der tig door ouders voor Meester Magielsen werden meegegeven aan de kinderen. Door toedoen van mevrouw Zonneveld-Magielsen uit Heiloo, dochter van de onderwijzer van de R.K.Parochiale Jongensschool, was de stichting in de gele genheid deze selectie te tonen. Hieronder een bloemlezing hieruit. Meester Rilces Pannekeet zit Wim geregeld te plagen bij het school. Wil u zoo goed zijn Meester om het hem eens even te vertellen. Wim was van morgen niet goed. Ik kan hem door die jongen haast niet naar school krijgen. Groetend, Vrouw Duijs Oktober 1999 17

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1999 | | pagina 19