AA1BESTE0ING Het maken van een Badinrichting. Badhuis „Witte Kruis" Opening Woensdag 10 Augustus. Noordscharwoude. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag, Woensdag en Zaterdag 2e klas baden. Vrijdag Ie klas baden. PRIJZEN s Immm JET WITTE DIT, aan te besteden; Overde inrichting kon door de voorzitter wat specifieks worden meegedeeld en tevens over de kosten van één en ander. Langedijkers willen immers altijd graag we ten 'wat kost me dat?' Het Witte Kruisbestuur kwam echter ook hierin goed beslagen ten ijs en de voorzit ter vertelde trots dat de badinrichting zou worden voorzien van: 1 kuipbad en 4 regenbaden (douches) met daarbij behorende 4 granieten bakken. Verder een gaskachel voor in de badruimte en de aansluitingen voor gas en water die werden geraamd op totaal ƒ.2500,-. Het werd door de vereniging goedgekeurd en er werd aan de heer Oosterlee, die bouwkundige en gemeenteopzichter in Noord-Scharwoude was, op dracht gegeven om van dit plan een bestek en teke ning te maken, waarna aanbesteding zou kunnen vol gen. Op 14 april 1927 werd daartoe de volgende ad vertentie geplaatst. Hieruit blijkt dat alleen degenen konden inschrijven die lid waren van 'Het Witte Kruis'. HET 11ESTUÜU van de Afd. Langendijk, weoBchl onder leden van bovenge noemde afdeeïïng Teekenaog en omschryving liggen „COXOOR- vanaf heden ter inzage in DIA". Noord schar wou do, April 1927. Namens het Bestuur,, JOH. OOSTERLEE. Blijkbaar is alles nogal vlot verlopen want de opening van het 'Badhuis Witte Kruis' kon plaats vinden op 10 augustus 1927. Het officiële gedeelte vond plaats in Concordia te Noord-Scharwoude. De Voorzitter, Dr Vogelenzang, die huisarts in Oudkarspel was, opende de bijeenkomst met een welkomstwoord. Een speciaal woord werd gericht tot de heer Smit, de directeur van het gasbedrijf, die veel aan de totstandkoming had gedaan. De heren burgemeesters, Wijnveldt van Oudkarspel en Van Spengler van Noord- en Zuid-Scharwoude, spra ken hun blijdschap uit over de totstandkoming van de badinrichting. Zij waren zeer ingenomen met de cen traal gelegen plaats aan de Langedijk. Het gehele gezelschap ging daarna te voet naar het nieuwe bad huis. De heer Smit demonstreerde daar één en an der, ondermeer de werking van de geisers. Door de secretaris Ds. O.J.Staal, predikant in Noord- Scharwoude, werd met ieders instemming een ad vertentie opgesteld waarin ondermeer de prijzen voor het baden werden bekend gemaakt. Gelukkig is deze advertentie, met de bijna komisch aandoende prijzen, bewaard gebleven. Ondanks de zeer lage prijzen en alle goede bedoe lingen was het badhuis geen lang leven beschoren, vermoedelijk om meerdere redenen. De crisisjaren zaten er aan te komen, tijden waarin men elk dub beltje drie keer moest omdraaien voor het werd uit gegeven. Daar kwam nog bij, men was gewend thuis in de tobbe te ploeteren en thuis is toch maar thuis. Na enkele jaren was het met het goed bedoelde bad huis gedaan. Voorts geopend iedercn - des nam. van 3—8 (n.t.) f 0.50 - 0.40 - 0.30 - 0.20 I Kuipbad le klas Kuipbad 2e klas Regen bad le klas liegen bad 2e klas ABONNEMENTEN (alleen ver krijgbaar voor LEDEN van bet „Witte Kruis" en uitsluitend bij de bad vrouw) 10 Kuipbaden le klas t 4.50 10 Kuipbaden 2e klus ■- 3.50 20 Regenbaden le klas - 5,— 20 Regenbaden 2e klas - Gebruik Badhanddoek 5 cènt.} Badzeep tegen winkelprijs. Namens het Bestuur, Ds. O. J, STAAL, Sekret.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1998 | | pagina 27