De organisatie. Er zou een boekje worden samengesteld met daarin het programma der wedstrijden en het gehele ver loop van de verdere feestelijkheden. De heer P.Kist ging zich belasten met het verzorgen van de feest avond en hiervoor medewerkers vragen. Op de vergadering van 12 juli 1938 werden allerlei commissies benoemd, elk bestaande uit drie of meer leden, om elk onderdeel goed te laten slagen. Zo wer den commissies ingesteld voor Bijstand, voor de Boot tocht, voor logies, voor bezichtiging en voor de at tracties. Tot markeurs werden benoemd Aris en Cor Berkhout (vader en zoon) en als schrijver P.Kist. Er werd dus een boottocht georganiseerd met daar aan verbonden een bezoek aan de Broeker Veiling en een bezoek aan de zuurkoolfabriek van de Fa.Kramer. De uitgedachte attracties, welke geld moesten opbrengen om het vermoedelijk tekort te dekken, waren: Kegelbaan, Schiettent, Penningkast, Balwerpen, Vlotbruggen en Russisch Biljart. Deze spe len zouden worden opgesteld in een naast het café opgebouwde tent. Besloten werd verder om muziek te laten spelen in de kolfbaan, wat 15,- per dag zou gaan kosten. Maar er werd dan ook 15 cent entree voor geheven. De wedstrijden. Op vrijdag 9 september vingen de wedstrijden aan. Op de zondag daaraanvolgend sprak de voorzitter van 'Op Maat', de heer Aris Kist, zijn welkomstgroet, waarna de 'Eerewijn' werd aangeboden. De maan dag daarop, 12 september, was de officiële vergade ring van het hoofdbestuur van de Nederlandse Kolf- bond. De vergadering kon plaatsvinden in het café 'De Schelvis' van de heer Rijper. Om 18.00 uur werd er een gezamenlijk diner gehou den in de zaal van 'De Roode Leeuw' a 2,50 per cou vert. Het menu was als volgt: Hors d'Oeuvre Koninginnnesoep Contre filet (dunne lende) Groenten en Aardappelen Jonge Haantjes met verse compote Pudding Fruit Helemaal niet gek voor die prijs. Op dinsdag 13 september voortzetting van de wed strijden en daaraanvolgend de uitreiking van de prij zen, Tot slot was er een feestavond die heel gezellig werd en goed verzorgd. De avond werd gevuld met zang en een paar korte eenacters, fantasiedans door Nel Langedijk en Rie Prijs. Enkele heren van de gym vereniging 'Hercules' gaven demonstratie? op paard en brug. Arie Schene kwam met 'De oude koster' op de planken en tot slot was er zang van Marie Kliffen, begeleid door Nelie Kramer op de piano, (zie ons blad van 1997). Afrekening. In tegenstelling tot het goede verloop van de feesten leverde het geheel toch een nadelig saldo op. De to tale uitgaven waren 715,- en dat gaf een tekort te zien van 156,-. Het ingestelde garantiefonds moest dus bijdragen in het tekort. Men had een hogere op brengst verwacht van de diverse attracties. Zo is het cirkeltje rond. We zijn begonnen met de foto van een aantal dames rond de kolfpaal en hebben daar door de kolffeesten van 1938 weer meegemaakt. De dames op de foto's zijn dus geen dameskolfclub maar zijn de medewerksters aan de in dit verhaal genoemde attracties. Hen werd gevraagd om bloemen te over handigen aan Piet de Geus. In de kolfbaan ven 'De Roode Leeuw'zien we de dames die de attracties verzorgden. V.l.n.r.: Alie Woldhuis, Jennie Schoenmaker, Nel Molenaar, Dieuw Krul en Guurtje de Ruiter. Om een bijzondere foto te maken heeft fotograaf Joh.Kuiper uit Hoogwoud destijds de dames met kolfstok en bal opgesteld rond de paal.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1998 | | pagina 22