Dorpsstraat in Oudkarpsel. Rechts de smederij van v. Galen, later Klaas Nap. Thans woninginrichting Kayer, nummer 726. Jan Modder woonde in Sint-Pancras aan de noord kant van het Kerkplein, op de hoek naar de Beneden- weg. Zijn vrouw was een zuster van Piet Gutter die bij de Coöperatie in Zuid-Scharwoude werkte. Piet Boon was ten tijde van deze foto al smid in ruste. Zijn smederij stond waar later de voormalige VSB bank aan de Dorpsstraat in Zuid-Scharwoude is ge bouwd. Naast een smederij werd later een winkel gebouwd, die door Arend Scholte werd voortgezet. Nog meer naar het noorden stond naast de smederij dan nog het verbrande café De Hoop van Rikus Stof fers. Nu ter hoogte van Dorpsstraat 414. Arie Dekker was smid in de oude boerderij die stond waar later het nieuwe bedrijf werd gebouwd aan de Dorpsstraat 148 in Broek, (zie hiervoor ook de foto in ons eerste nummer). R.Harreveld kwam uit Noord-Scharwoude en ver kocht zijn zaak aan Willem Bos. In Sint-Pancras, waar hij woonde in een huis net voorbij de vd Vijzellaan, stond hij te boek als 'eerelid'. Klaas Bos Czn uit Koedijk was de vader van Karei Bos Kzn en ten tijde van deze foto al door zijn zoons opgevolgd. Klaas Nap nam van smid Van Galen de smederij over aan het begin van Oudkarspel, daar waar nu Kaijer zijn meubelzaak heeft. Ook Klaas Nap had een travalje. Chris ten Buurkens uit Heerhugowaard was smid in de Basserweg (nu Stationsweg). smederij van Harreveld over. Deze stond op de hoek van de Dorpsstraat en de Kerkelaan in Noord- Scharwoude, waar nu Toon Smit nog zijn fietsenzaak heeft. Willem Bos was een achterneef van K.Bos Kzn van Koedijk. De familie Bos bestond generaties lang uit smeden. Arend Scholte, de opvolger van Piet Boon, was de laatste smid in het pand aan de Dorpsstraat in Zuid- Scharwoude. De gehele rij huizen, inclusief het niet meer opgebouwde café, is verdwenen. Jan Posthumus was ten tijde van deze foto de jong ste smid. Hij had zijn bedrijf aan de Spoorstraat in Oudkarspel. Klaas Nap had, voordat hij naar de Dorps straat verhuisde, hier zijn smederij. Cor Oudendijk Bronnen: Mondelinge mededelingen van de heren Jan IJff, Joh.Krijgsman, J.P.Geus en mevr. A.Vroegop-Hartman. Westfriese families 27e jaargang nr 3. De Klin uitgave van Oud Sint-Pancras 1996. den Bond van Smedenpatroons, Willem Bos nam, zoals hiervoor al vermeld, de In T#rbaDd mat de Arbeidswet ver zoeken de ledeu rail de afd. Langedijk en Ometreken van beleefd anu hunne clientèle om voortaan ion min mogelijk mek werkzaamheden ie konen dagelijks na ze« uur •n Zaterdag* na éen uur tenzij etrikt noodzakelijk Namens bet Bestuur P. BOON, Voori. J. MODDER. Secr. Nov. ig2-°

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1996 | | pagina 27