Alkmaar-Langedijk, Alkmaar Langedijk. Lissone's Kindermeel, Een concurrentiestrijd van 100 jaar geleden. Enkele reis 15 cent. Retour 30 Wagendienst 20 cent enkele reis. 35 retour. Aus, die inmiddels is overleden, werd boordwerktuig kundige bij de KLM. In het begin van de Tweede Wereldoorlog werd Aus door de Duitsers gearres teerd en ter dood veroordeeld. Door een actie van dominee Korndorffer, die met lijsten langs de deur ging, werd hij uiteindelijk vrijgelaten. Broer Bram Greidanus is inmiddels al weer verscheidene jaren gepensioneerd als medewerker van de Nederlandse Heidemaatschappij. Als kolver is hij al jaren één van de besten op Langedijk. wordt als het heste voedsel voor kinderen aanbevolen, daar 't na het gebruik nimmer tot verzuring .over gaat. Te verkrijgen bij J. Greidanus, Zuidscharwoude. J. Ploeg, Broek op Langedijk. A. Kronenburg, St. Pancras. H. van Ree, Oudkarspel. P. de Wit, Noordscharwoude. Een advertentie uit de Langedijker Courant van 1893. Nog even iets over Burch Slesker. Hoe komt iemand nu aan de naam Burch? Welnu, in de huwelijksregisters van Zuid-Scharwoude vonden we op 6 mei 1909 het huwelijk tussen Cornelis Burchardus Gerardus Abbring Slesker en Sientje Henning. Beiden waren al hun respectievelijke vrouw en man verloren. Burch Slesker was op dat moment al 57 jaar en zijn beroep was magazijnmeester, het geen klopt met de foto van het Witte Kruismagazijn. Als geboorteplaats wordt Koedijk vermeld en als va der en moeder Gerrit Slesker en Lubbertha Muntjewerff. Waar kwam nu die naam Abbring van daan? De geboorteacte van 31 maart 1852 bracht uitkomst. In de kantlijn staat namelijk het volgende toege voegd: Bij besluit van Zijne Majesteit den Koning van den zesentwintigsten mei achttienhonderd- drieenvijftig no 611 den veertienden Junij daaraanvolgend geregistreerd en op heden in het Geboorte Register dezes jaars inge schreven onder nr is aanCornelis Burchardus Gerardus Slesker zoon van Gerrit Slesker en Lubbertha Muntjewerff op neven staande acte voorkomend toestemming ver leend om den geslachtsnaam Abbring bij den zijnen aan te nemen en zich voortaan te kun nen en mogen noemen en teekenen 'Abbring Slesker. Koedijk den tienden Julij achttienhonderd- drieenvijftig. We weten nu dat de naam Abbring is toegevoegd maar nog niet waar deze exact vandaan komt. Ho pelijk vinden we hierop nog epns het antwoord. Cor Oudendijk Bronnen: Overdruk uit Maandblad van het Gen.Genootschap "De Nederlandsche Leeuw" 1931, in bezit van de heer H.Greidanus te Noord-Scharwoude. Geb.huw.overl. registers Reg.Archief Alkmaar Archief Stichting Langedijker Verleden. WAGENDIE NST ondernemer Joh. v. d. Molen. Wegens concurrentie is te beginnen met MAAÜDAG,I4 AliOViTUi a. s., het personen tarief gesteld als volgt Ondcrgeteekefide berielit dat het personen tarief thans is gebracht op: P. BAKKER, Ondernemer. In de Langedijker Courant van augustus 1893 troffen we onderstaande advertenties aan. Het illustreert dat de onderlinge concurrentie ook toen al gaande was.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1996 | | pagina 23