VfiOWüh *±':£5jQÖÖ OOO Op het veilingterrein in Noord-Scharwoude. Het verzenden van een jubileum wagon was een feestelijke gebeurtenis. In 10 maanden tijd werd 25 miljoen kg groente en aardappelen verzonden. De 5e, 6e en 7e persoon zijn respectievelijk Piet, Jan en Gerard Deutekom. Te langen leste werd met buurman Meurs overeen stemming bereikt. Er mochten wel ramen komen maar die moesten wel voorzien worden van ondoor zichtig glas, matglas dus. Natuurlijk was dit zeer te gen de zin van de Vroegop-firmanten. Er werd be sloten om toch een beetje wraak te nemen tegen de halsstarrige, streng Christelijke man. Het was een niet erg goedkope wraak die ze bedachten, maar ze had den dit ervoor over. Voor een aanzienlijk bedrag werden er letters in de ruiten gezandstraald. Wie later op het achtererf van Cornelis Meurs kwam, kon in de ramen met grote letters lezen: Dankzij de buren moeten we door het matglas turen God schonk ons de zon en 't licht, maar buurman zei: "Dat raam moet dicht" Deze tekst is er een twintigtal jaren in blijven staan. Toen indetijdvanwoningschaarsteindejaren 1945 1950 het kantoor als woning werd verhuurd, zijn de ruiten vervangen. In 1955 vertrok Piet Deutekom naar Alkmaar. De woning werd betrokken door Dr Bruinsma en het kantoor werd praktijkruimte. Zo heeft elk huis zijn eigen geschiedenis. Het aardige van dit verhaal is ook nog dat in 't Regthuis een oorkonde hangt uit 1901. Deze is ge maakt ter gelegenheid van het 50-jarig huwelijk van Dirk de Geus en Grietje Pranger. Onder op de oor konde staan twee huizen afgebeeld. Eén ervan is een stolpboerderij. Het is nu gebleken dat de afgebeelde stolp die van Dirk de Geus is geweest en dat deze stond op de plaats waar later Jan Slotemaker de villa bouwde. Guurtje de Geus, de vrouw van Jan, was namelijk een dochter van Dirk en Grietje. Om het verhaal compleet te maken nog even over het kantoor bij de Mosselenbrug. Het Wit-Gele Kruis huurde enige jaren na de verhuizing het kantoor al daar om er het eerste consultatiebureau onder lei- djng van de kinderarts Dr van Hilten te vestigen. Jan IJff De woning anno 1995, nu bewoond door dokter Bruinsma.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1996 | | pagina 20