Dr R Rentenaar, J.P.M.Ettes en vooral J.P.Geus. Verder van instanties als het Meertensinstituut voor Dialectologie en Naamkunde, de Stichting Kadastrale Atlas, de Stichting Regionale Geschiedbeoefening, Rijks- en Regionaal Archief en Archief van het Geestmerambacht. Aan de inzet en toewijding van al deze mensen (en nog vele anderen) zal het niet liggen. Er ontbreken echter nog een aantal belangrijke zaken. Vandaar nu mijn oproep aan alle historisch geïnteresseerde Langedijkers. 1. Van de ongeveer 30 C.O.O.G.-medewerk(st)ers is het merendeel niet-Langedijker. Uw hulp in één van de vijf werkgroepen is zeer welkom. Interviewers, tekenaars, tekstverwerkers (in thuiswerk goed begeleid), wat let u? Het meest dringend is dat in september groep 4 haar archiefonderzoek weer hervat in het Regionaal Archief te Alkmaar (bij station Alkmaar-Noord). We hebben daar een eigen zaaltje ter beschikking, met koffie! Lijkt het u wat bel dan gerust met ondergetekende of een bestuurslid van de Stichting Langedijker Verleden, 2. Materiaal dat voor onze historsiche werkzaamheden van belang kan zijn mag niet in de prullebak belanden. Als u ons iets meldt dan halen wij het op en brengen het weer terug. Wij denken aan bijvoorbeeld oude teeltvergunningen, rapporten, advertenties enz., maar ook ander historisch materiaal dat niet direct met akker namen te maken heeft. C.O.O.G. beperkt zich niet uitsluitend tot veldnamen maar ook eigenaren, historische bebou wing kunnen worden meegenomen in haar onderzoek en publicatie. 3. Alle informatie over het Geestmerambacht van vroeger is welkom. Een belletje en wij komen bij u langs. 4. Tenslotte zoeken wij sponsors en donateurs om alles te doen slagen. Het donateurschap bedraagt 10,- per jaar. Hiervoor kunt u twee keer per jaar kosteloos onze bijeenkomst met een interessante lezing bijwonen en voor een flinke lagere prijs de publicaties krijgen. Net als voor Langedijker Verleden geldt, geldt ook voor ons, uw bijdrage is de ruggegraat van onze stichting. Wij hopen op uw bijdrage die in dit geval zal. gelden tot eind 1996. U kunt deze overmaken op bankrekeningnummer 376.491.191 van Rabobank Koedijk, t.n.v. Penningmeester Stichting C.O.O.G. onder vermelding van 'Contributie 1995/96'. Per giro eerst op gironummer 16377 van Rabobank Alkmaar ten gunste van het vermelde bankrekeningnummer. Wij willen besluiten met het uitspreken van de hoop op een goede familiaire band met Lange dijker Verleden' in het belang van ons dierbare plekje grond. Ger Kalverdijk, voorz. C.O.O.G. tel. 072- 334430 Aanspreekpunt voor Langedijk: Cor Oudendijk, secr.LV tel. 02260-20610 Met dank aan iedereen die heeft meegeholpen aan de totstandkoming van dit blad. Verantwoording illustraties: Voorplaat: tekening Maarten Oortwijn, uit De Speelwagen 1953; met toestemming, pagina 2: tekening Jan IJ ff. pagina 4, 5, 6, 8, 10, 12, 13, 14, 15, 17(boven), 19: archief Langedijker Verleden, pagina 9: originele foto verkregen door schenking J.Haster te Oudkarspel, pagina 11: copie gekregen van familie J.C.Buishand te Egmond aan den Hoef. pagina 16, 18(boven): copie gekregen van mevr. Spaans-Engeringh te Alkmaar, pagina 17(onder): copie gekregen van P. Schoenmaker te Noord-Scharwoude. pagina 18(onder): naar een negatief van mevr.A. Vroegop-Hartman. -21-

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1995 | | pagina 23