Een tanteszegster van Maria Bekker-Smit heeft kennelijk al een eerste aanzet gegeven tot de activiteiten van Urs en Aaf Bekker. Alida Bolten, dochter van Leentje Smit, heeft op haar 18e jaar al een hoedenwinkel gehad. Volgens mevrouw Spaans uit Alkmaar, een kleindochter van Leentje Smit, was deze winkel gevestigd vlakbij de Kromme Brug. Waarschijnlijk is dit de winkel geweest van Jacob de Bakker, later Reyer van der Vliet. Helemaal zeker is dit echter niet. Alida Bolten, dochter van Dirk Bolten en Leentje Smit, in haar hoe- denatelier. Het is aannemelijk dat dit soort' werk later door de zus ters U&A is over genomen. Alida Bolten, die later trouwde met Hermanus Enge- ringh, verhuisde later naar Scha- gen. Hoe Langedijk veranderde. Iedereen weet dat alles om ons heen verandert. We merken deze veranderingen niet altijd ten volle op omdat we er dagelijks en gaandeweg mee worden geconfronteerd. Bij het bekijken van oude foto's valt daarom des te meer op hoezeer een dorp kan veranderen. Het ligt in de bedoeling het gewijzigde dorpsbeeld aan de hand van een oude foto en een foto op dezelfde plek anno nu te vergelijken. Als eerste hebben we een foto van Broek genomen. Lang niet iedereen zal deze plek met de twee grote stolp boerderijen herkennen. Zo te zien is de verste van de twee al niet meer in zo'n goede staat. Wanneer we zeggen dat op die plek de smederij én winkel van Arie Dekker verrees dan zal nog niet iedereen het weten omdat ook dit bedrijf inmiddels is verdwenen. We zullen u uit de droom helpen, het is momenteel Dorpsstraat 148. Deze stolp vinden we al terug op de eerste kadastrale kaart van 1825. De plaats was toen eigendom van ene Jan Luikes, die het waarschijnlijk ook be woonde. De oude situatie aan de Dorpsstraat waar nu 146/146a en 148 staan. -18-

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1995 | | pagina 20