staat vermeld op het monument voor de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Gert is weggevoerd en nooit meer teruggekomen. Piet Blom (14) was de oudste uit het gezin van Dirk Blom en Catharine Middelbeek. Piet kreeg, met enige jaren leeftijdsverschil, nog zuster Catharine (Trien), broer Jan en zuster Marie. Trien trouwde later met Jan Mulder; Jan, bekend van Garage Mol en Blom en Harmonie Excelsior zocht zijn vrouw op Dirkshorn en trouwde Immetje Manneveld. Als laatste werd Marie later de vrouw van Klaas ten Bruggencate. Piet, Trien en Jan zijn geboren in Zuid-Scharwoude waar vader Dirk samen met Piet van Bodegraven in 1910 de krattenfabriek De Tijdgeest had opgezet. Het gezin woonde in die tijd in de Ned.Herv.pastorie, het latere kantoor van Gesta aan de Voor burggracht. Rond 1918 verhuisde het gezin naar Noord-Scharwoude. Piet werkte eerst als schippersknecht bij zijn vader en later in een opnieuw opgezette kistenmakerij die hij later overnam en uitbreidde, (dit zal later worden belicht in een apart artikel over Blom's kistenfabriek). Piet trouwde eerst met Jannie du Burck de dochter van de onderwijzer uit Zuid-Scharwoude. Na haar vroegtijdig overlijden is hij hertrouwd met Tiene Hamstra en woont als één van de weinig nog levenden van deze schoolfoto aan 't Fransepad in Noord-Scharwoude. De Kleine Kapel met vooraan Dirk Kist en verder van links naar rechts Kees Blom, Ab Kwadijk, Cor van Zijl, Piet Scheltus en Jan Kuiper. Piet Scheltus (15), een zoon van het echtpaar Scheltus/Schouten, woonde met zijn ouders en zijn twee zusters Trien en Marietje aan de Oosterstraat. Het huis was het laatste van het tweede blok huizen aan de zuidzijde van die straat, die daar toen nog doodliep. Vader Piet Scheltus werkte jarenlang bij de zaadhandel van Jacob Jong en is vooral bekend van De Kleine Kapel (zie foto). Zoon Piet is later in de groentenhandel gegaan en woont volgens dé laatste berichten nog in Schagen. Cor Oudendijk -13-

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1995 | | pagina 15