gaan varen bij de koopvaardij en diende als zodanig bij de geallieerde marine. Maartje Jes (3) was een dochter van Piet Jes en Rika Lindeboom. Het gezin heeft lange tijd gewoond op de Handelskade in Noord-Scharwoude. Maartje had één oudere zuster Nelie. Na haar trouwen is Maartje van Langedijk weggegaan, waarschijnlijk naar Schagen. Juffrouw Toos Blom (4) heeft niet altijd aan de OLS in Noord-Scharwoude gestaan. Zij vertrok later naar Bergen waar zij lerares Frans werd aan een meisjesschool. De laatste jaren van haar leven woonde ze met haar zuster in huize 'De Rekere'. De schuitenmakerij (van houten schuiten) van Buishand aan het Pikpad, 1912. Links staat vader Jan Buishand, moeder staat rechts. Zoon Cor is op de voorgrond zichtbaar in een houten schuitje dat vaak een bakje werd genoemd. Jaap was hier net of nog net niet geboren. Jaap Buishand (5) was een zoon van Jan Buishand de schuitenmaker. Zijn moeder was een Kramer. Jaap en zijn oudere broer Cor woonden met hun ouders op het Pikpad (nu Werfstraat) in Noord-Scharwoude. Het pad ontleende zijn naam aan de schuitenmakerij van Buishand (zie foto). Later dreef vader Jan een fïetsenzaak in Broek op de plek waar nu kapper Schouten zijn winkel heeft tussen Havenplein en Uitvalsweg. Jaap Buishand treffen we veelvuldig aan op oude foto's. Hij staat op een foto van de Langedijker Muziekschool van meester Andries Olie waar hij muziekonderricht kreeg. Een later foto van het ensemble 'Sempre Crescendo' toont Jaap met viool. Later maakte hij deel uit van de harmonie 'Excelsior'. Als schildersknecht kwam Jaap in de leer bij schilder Boekestein in Broek (later de zaak van Piet de Kroon, Dorpsstraat hoek Dubbelebuurt), maar werd later autospuiter in Alkmaar. Hij overleed nog niet zo lang geleden. -n-

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1995 | | pagina 13