Schoolfeest in 1920. Een schoolreisje in de jaren '20 was wel even iets anders dan tegenwoordig. De tweede klas van de Openbare Lagere School uit Noord-Scharwoude ging, zoals zo vaak in de tijd naar het klimduin in Schoorl. Daar maakte fotograaf Dekker uit Alkmaar (filiaal te Schoorl Café De Roode Leeuw staat er achter op de foto) van elke schoolklas een foto. Zo ook van de tweede klas van juffrouw Blom in 1920. We zien van links naar rechts: Achter: 1.Klaas de Geus voor: 8.AU Kuiper 2.Henk Schenk 9.Gerie Smit 3.Maartje Jes lO.Alie Jongejan 4. Juffrouw Toos Blom 11. Piet de Graaf S.Jaap Buishand 12. Vrouwtje van Loenen 6. Piet Jonker 13. Gert Meeldijk 7. Tinus Sint. 14. Piet Blom IS. Piet Scheltus. Het is zo aardig van deze foto dat niet alleen de namen bekend zijn maar dat de heer Piet Blom ook wat aanvullende informatie verschafte over de personen. Klaas de Geus (1) was een halfbroer van Bram de Geus die later trouwde met Dien Kuyt. Naast Klaas telde het gezin nog drie andere jongens, Gert, Piet en Cor. Deze vier jongens waren uit het tweede huwelijk van vader Klaas de Geus. Het gezin woonde op het eiland wat nu ligt op de hoek van de Voorburggracht en de Provinciale weg (de Nieuwe weg). Klaas is later werkzaam geweest op een fruitbomenkwekerij in het midden van het land en later op de 'Gist en Spiritus fabriek' in Delft. Later is hij vertrokken naar Canada. Henk Schenk (2) was een zoon van Jan Schenk en Grietje Smit. Het gezin is nogal eens verhuisd. Eerst woonde de familie Schenk lange tijd op de Langestraat, daarna werd verhuisd naar het huis Veilingterrein (huis en kantoor van Corn.Keeman) en daarna naar de Hofstraat. Henk trouwde met Ma Ooms. Hij werkte drie jaar in Indonesië als radio-telegrafist. Later is hij -10-

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1995 | | pagina 12